BRANDEL Konstanty (1880 – 1970)
Krajobraz z Zadusznik w lipowskim, zagajnik, 1913
akwaforta
wym.: 60 x 90 mm
niesygn.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 42.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Krajobraz z Łapinóżką w rypińskim, pole, 1913
akwaforta
wym.: 66 x 102 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 43.
akwaforta, sucha igła, rylec
wym. 305 x 229 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel; stan II/III.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 172.
akwaforta, sucha igła, rylec
wym.: 37 x 88 mm; stan II
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 39.
akwaforta, sucha igła
wym.: 87 x 118 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 19.
akwaforta, sucha igła
wym.: 61 x 80 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 34.
mezzotinta, sucha igła, ruleta
wym.: 206 x 138 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 38.
Exlibris Augusta Zalewskiego, 1927
sucha igła
wym. kompozycji: 65 x 48 mm
niesygn.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 254.
Ekslibris Frydy Frankowskiej, 1909
akwaforta
wym.: 88 x 59 mm
niesygn.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 32.
akwaforta
wym.: 100 x 156 mm
sygn. pł. l.d.: Brandel, sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 49.
akwaforta, sucha igła, ruleta
wym.: 94 x 134 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 383.
akwaforta, sucha igła
wym. 180 x 227 mm
sygn. p.d.: KB (czerwona, owalna pieczątka).
Twardowski na Rynku w Krakowie, 1928
akwaforta, sucha igła, ruleta, rylec
wym. 285 x 205 mm
sygn. l.d.: KB (pieczątka).
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 259.
akwaforta, sucha igła, rylec
wym.: 176 x 132 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel, l.d.: 15/20.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 115.
akwatinta, akwaforta
wym.: 118 x 87 mm
sygn. oł. p.d.: K. Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 8.
miękki werniks, akwaforta, sucha igła, akwatinta, rylec
wym.: 138 x 180 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 13.
akwaforta, rylec, odb. pł.: 70 x 65 mm
sygn. oł.: Brandel; czarna farba.
Lit.: I. Jakimowicz, Konstanty Brandel, Warszawa 1991, il. 48.
akwaforta, sucha igła, rylec
wym.: 130 x 179 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 51
Biblioteka Polska w Paryżu, 1936
akwaforta, sucha igła
wym.: 218 x 279 mm
sygn. oł. p.d.: K. Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 388.