DORYS Benedykt Jerzy (1901-1990)
Olga Sawicka - primabalerina Opery Warsz., 1957
fotografia czarno-biała,
23.8 x 18.1 cm
sygn. tuszem p.d.: Dorys
na odwrocie śr.: pieczątka autorska z datą poprawioną ręcznie: 1957, niżej oł.: Dorys Benedykt Jerzy - EFIAP | "Olga Sawicka - | primaballerina der Warschauer Oper"
cena wywoławcza: Wykup abonament
fotografia czarno-biała, brom/papier, 16 x 11 cm
na odwrociu stempel autorski, napis: `Maja Berezowska` i nr: `2495`
Kazimierz nad Wisłą, l. 60. XX w.
fotografia czarno-biała, brom, papier, 24 x 39,5 cm; sygn. l.d. (ołówkiem): Dorys; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print
fotografia czarno-biała, brom, papier, 14,5 x 10 cm (w świetle passe-partout); na odwrocie: opisana (ołówkiem) oraz pieczątka autorska; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, life-time print
fotografia czarno-biała, brom, papier, 12,5 x 7,5 cm (w świetle passe-partout); sygn. l.d.: Dorys, na odwrocie:
sygn., dat. oraz opisana i pieczątka autorska; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, life-time print
Portret Aleksandra Zelwerowicza,
Portret Aleksandra Zelwerowicza, l. 40./50. XX w.
fotografia czarno-biała, brom, papier, 23 x 17 cm; pd.: sucha pieczęć tłoczona oraz opisana na odwrocie (ołówkiem); odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print
fotografia czarno-biała, brom, papier, 16 x 26 cm; p.d.: sucha pieczęć tłoczona, na odwrocie opis (ołówkiem) oraz pieczątka autorska; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print
Nokturn (portret Witolda Dederko), 1927
fotografia czarno-biała, brom, papier, 20 x 15 cm; sygn. l.d.: B. J. Dorys, p.d.: 19 / B/ B/ 217, na odwrocie opis (ołówkiem) oraz pieczątka autorska; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print
fotografia czarno-biała, brom, papier, 21 x 15 cm; sygn. p.d.: B. J. Dorys oraz 19 / B / B/ 27; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print
fotografia czarno-biała, brom, papier, 31 x 17,5 cm
(w świetle passe-partout); sygn. p.d.: Dorys (ołówkiem);
odbitka autorska, nakład: nieokreślony
fotografia czarno-biała, brom, papier,
39,5 x 30 cm; sygn. l.d.: Dorys (ołówkiem)
oraz opis i pieczątka autorska
na odwrocie; odbitka autorska, nakład: nieokreślony,
life-time print
Portret Władysława Broniewskiego, 1973
39,5 x 29,8 cm;
na odwrocie pieczątka autorska oraz opis (ołówkiem);
39,5 x 29,5 cm; opisana na odwrocie (ołowkiem) oraz dwie pieczątki
autorskie; odbitka autorska, nakład: nieokreślony
47 x 37 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. .d (ołówkiem): Dorys, opisana (ołówkiem) oraz pieczątka autorska na odwrocie;
21 x 16,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. (negatywowo) l.d.: Dorys;
Portret Wandy Wiłkomirskiej, 1958
fotografia czarno-biała, brom, papier
38 x 27,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. (ołówkiem) l.d.: Dorys;
na odwrocie pieczątka autorska oraz opis (ołówkiem)
30 x 38 cm. Z odręcznym autografem autorskim na fotografii i pieczątką na odwrocie.
PATÉ, p.(ani). 1980 (replika z oryg. ok. 1931)
40 x 30 cm. Z odręcznym autografem autorskim na fotografii i pieczątką na odwrocie.
GŁOWA MŁODEJ DZIEWCZYNY. 1958.