LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
OJCIEC I SYN Z cyklu JUDAICA, 1983
Technika własna, sklejka; 71 x 53 cm
Sygnowany p.d.: Z LACHUR 83; na odwrocie: -JUDAICA- | - rok 193- | mal. ZLachur
cena wywoławcza: Wykup abonament
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
ORKIESTRA z cyklu JUDAICA, 1993-1994
Technika własna, płyta pilśniowa; 46 x 84 cm
Sygnowany p.d.: Z LACHUR; na odwrocie: ORKIESTRA | z cyklu JUDAICA | - rok 1993 -94- | mal. ZLachur-
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
tusz lawowany, papier, 41,8 x 29,5 cm,
sygn. p.d.: Z. Lachur
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
Bojowniczka z getta warszawskiego, 1956?
gwasz, papier;
34,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
napis ołówkiem na oprawie l. d.: Bojowniczka z getta warszawskiego, wtórny p. d.: Z. Lachur 56
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
technika mieszana (tusz, gwasz, złocenia),
papier naklejony na sklejkę; 80 x 59,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: ZLACHUR 2001
Na odwrocie napis autorski(?) zieloną farbą: Orkiestra żydowska/ 2001/ mal. ZLachur
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
Ucieczka - Zestaw 4 prac, 1957
ołówek, tusz, papier;
format zróżnicowany
(11,3 x 13,5 cm; 16,2 x 17,2 cm; 12,2 x 15 cm; 10,4 x 11 cm);
sygn. i dat. u dołu (2 prace sygn. p. d.: ZLachur 57, 1 prac sygn. p. d.: ZLachur, 1 praca sygn. l. d.: Z Lachur 57)
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
Olej, technika własna, sklejka; 80 x 56,5 cm
Sygnowany: na odwrocie: -RODZINA- | -KRAKOWSKA- | 1990 | mal ZLachur
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
olej na brystolu naklejonym na tekturę, 99,5 x 70 cm,
sygnowany l.d. "Z. Lachur",
na odwrocie farbą czerwoną "ZASŁUCHANY / ANIOŁ / mal. / Lachur / 2002"
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
technika własna na kartonie, 50 x 71 cm,
sygnowany p.d. "Z. LACHUR 91"
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
Dziewczyny i dziewczynki, 1961
dwie prace, tusz, akwarela, karton, 14 x 21,5 cm (wym. jednej pracy)
sygn. l. d. i p.d: Z. Lachur 1961.
Na odwrocie notatki autora tuszem.
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
Technika własna, płyta pilśniowa; 61 x 43 cm
Sygnowany p.d.: ZLACHUR oraz na odwrocie: -KOGUT- | 1996 | ml ZLachur
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
Technika własna, płyta pilśniowa; 80 x 59 cm
Sygnowany p.d.: ZLACHUR; na odwrocie: ŚWIĘTO | PURIM | 1990 | mal ZLachur
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
akwarela, gwasz, papier; 25, x 33 cm w świetle passe partout;
sygnowana po lewej stronie u dołu: ZLachur
sygnowana po prawej stronie u dołu: Z Lachur
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
akwarela, gwasz, tusz/papier, 33,5 x 48,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: dedykacja `Z. Lachur XI 66`
Estymacja: 3 000 - 4 000
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
technika własna na kartonie,
50 x 71 cm,
sygnowany p.d. "Z. LACHUR 91"
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
olej, płótno, 130 x 105 cm
sygn. p. d.: Z. Lachur
Maria Pyzik (1942-2006), aktorka teatru im. St. Jaracza w Łodzi, oraz teatru im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.