MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Krajobraz nad rzeką św. Wawrzyńca
akwarela, papier, 37 × 54 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Rafał Malczewski
cena wywoławcza: Wykup abonament
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Pejzaż, z cyklu Centralny Okręg Przemysłowy, 1938 r.
olej/tektura, 71 x 101 cm
sygnowany l.d.: 'Rafał Malczewski'
na odwrociu nalepki depozytowe z Muzeum Narodowego w Warszawie
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, płótno; 89 x 59,3 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, płótno, 51 x 69 cm
sygn. i dat. l. d.: Rafał Malczewski/Brasil 1942
na blejtramie fragm. starej nalepki częściowo nieczytelnej:..
Nr.5 The….Albragil (?) The "Rossa" | Brasil $ 300
PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura
59 x 79,5 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
Na odwrocie zatarty stempel Dominion Gallery w Montrealu
(1438 Sherbrocke St. West); w lewym górnym narożniku napis długopisem: 10.
Pochodzenie: ze zbiorów rodziny artysty.
* do wylicytowanej ceny doliczona zostanie opłata organizacyjna w wys. 26 %
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, karton na tekturze
36 x 30,3 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
obok sygnatury trudny do odczytania napis ołówkiem
Na odwrocie nalepka ze stemplem Miejskiego Konserwatora Zabytków przy Prezydium Rady Narodowej miasta Krakowa potwierdzająca zgodę na wywóz obrazu za granicę; na nalepce odręcznie, atramentem: - data: 30. VII 65; - numer zezwolenia: 367/65; - nieczytelny podpis.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
ŚWIEŻY ŚNIEG W GÓRACH LAURENTYŃSKICH, 1946
akwarela, ślady ołówka, papier
38,2 x 55,7 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
Na odwrocie napis: D258 oraz nalepka Dominion Gallery w Montrealu (1438, Sherbrooke Street West); na niej, m.in. nazwisko autora i tytuł obrazu: "Fresh Snowfall, Laurentians".
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
35 x 53,4 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
na odwrocie, na oprawie odręczny, dwukrotnie powtórzony napis: B1128
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
ZABUDOWANIA WIEJSKIE ZE SŁAWOJKĄ, na TLE GÓR
akwarela, 43 x 57,5 cm,
sygnowana l.d.
"Rafał Malczewski".
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
ZABUDOWANIA WIEJSKIE NA SKRAJU POLA
akwarela, 31 x 42,5 cm,
sygnowana l.d. "Rafał Malczewski".
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Merry Christmas, około 1941 r.
akwarela/papier, 27 x 36 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Rafał Malczeski', opisany l.d.: 'Merry Christmas'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela/papier, 27 x 35 cm
sygnowany, datowany i opisany: p.d.: 'Rafał Malczewski | Rio 42.'
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura; 23 x 28cm
sygn.p.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej/sklejka, 100,5 x 120,5 cm
na odwrociu fragmentarycznie zachowana nalepka TZSP w Warszawie
- TZSP, Warszawa
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
CYKLAMENY w OKNIE z WIDOKIEM NA TATRY
akwarela na papierze, 36 x 27 cm,
sygnowana l.d. "Rafał Malczewski"
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier; 37,5 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, ślady ołówka, papier, 35,7 x 53,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
Na odwrocie odręczny napis: B900
* do wylicytowanej ceny doliczona zostanie opłata organizacyjna (Premium) w wys. 26 % (VAT, droit de suite i podatek graniczny).
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
38,2 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
Na odwrocie, na oprawie odręczny napis: C1306 oraz nalepka ze stemplem: DOMINION GALLERY | 1438 Sherbrooke ST. W. | Montreal, Quebec