BRZESKI Janusz Maria (1907 - 1957)
olej na płótnie,
16 x 23 cm,
n/s.
Wystawy: Janusz Marja Brzeski, rysunki, oleje, grafi ki, collage, maj - wrzesień 2003, Gdynia, repr. na okładce.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Technika mieszana na papierze
33 x 15 cm (w świetle passe-partout)
Literatura - "As", tygodnik ilustrowany, XI. 1935 r. (reprodukcja z podpisem autora).
Tusz, ołówek na papierze
22 x 17,5 cm (w świetle passe-partout
Sygnowany p.d. - "JMB / 35"
rysunek ołówkiem podmalowany tuszem, 21,5 x 17,5 cm
sygn. l.d.: "jmb 35"
sygn. l.d.: "jmb 35"
Widok na Al. Jerozolomskie od strony mostu Poniatowskiego
tusz, 14,5 x 17,5 cm
Rysunek do reportażu Brzeskiego zamieszczony w Kurierze Literacko-Naukowym IKC z dnia 10.04.1933 roku.
gwasz, 21 x 15 cm
sygn. p.d.: "jmbrzeski"; okładka do książki I.Krzywickiej
gwasz, 21 x 15 cm
sygn. u dołu: "jmbrzeski"; okładka do książki M.R.Frenkla
gwasz, 24 x 17 cm
sygn. u dołu: "jmbrzeski"; okładka do książki Janusza Meissnera
Linoryt trojbarwny 12,5x12,5 na ark. 28x20 cm. Kompozycja przedstawiajaca lezaca kobiete wsrod zminiaturyzowanych budynkow miasteczka, na tle nieba - aniol z szarfa. Grafika utrzymana w poetyce prac Chagalla. Pod kompozycja z prawej sygnatura olowkiem "JMB". Odbitka na cienkim papierze przebitkowym. Na odwrocie fragment winietki komisowej. Niewielkie zalamania papieru, stan dobry.
(Projekt okładki do przewodnika po Krakowie z 1954 r.)
collage
niesygn.
wym.: 15,5x24 cm
technika własna
wym.: 23x17 cm
sygn. l.d.: MB/34
Tusz na papierze
48 x 34 cm
Sygnowany p.d. - "JMBrzeski / 33."
Drzeworyt na papierze
14 x 13 cm (arkusz)
Sygnowany p.d. - "Janusz Maria Brzeski / Paris 1929"
Nakład - 1/100
olej, płótno, 37,5 x 45,5 cm
Na odwrocie potwierdzenie autentyczności wystawione przez Bożenę Gałkowską (Kraków, 1991 r.) z tytułem "Akt z muszlą"
Chałupy (Wędzarnia na Helu), 1948
olej, karton, 31 x 36 cm;
sygn. p.d.: jMBrzeski
Tusz, akwarela na papierze 28 x 24 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "JMB / 35"
Ołówek na papierze 25,5 x 17 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d. - "jmBrzeski"
Olej na kartonie 24 x 20 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "jmBrzeski / 45"