1 zł
2 600 000 zł

SKARŻYŃSKI Jerzy (1924 - 2004)

Ptaki, 1976

piórko, tusz, karton,
33,5 x 24,7 cm;
sygn. p. d.: J. Skarżyński/ 76.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Czapla i ryby

tusz, papier,
16,4 x 24,5 cm,
sygn. p.d.: Skarżyński 52 Na odwrocie napis: "Krasicki. Bajki"

Zając i zółw

tusz, papier,
12,5 x 20, 4 cm, sygn p.d.: Skarżyński 52 Na odwrocie napis: "Bajki z tematów Ezopa. Zając i żółw"

Przekorny Amonit

technika własna, olej, tusz, płótno,
92 x 75,5 cm,
sygn. p.d.: Skarżyński 90, na odwrocie Jerzy Skarżyński 90

Projekt do Teatru Cudów - Cervantes w reż. J. Czaykowskiej, I, II, 1965 r.

technika mieszana/papier
50 x 23,5 cm
sygn.
Dar Pani Aliny Skarżyńskiej.

TRĘDOWATY, CZYLI DRAMAT ZE SFER, 1967 R.

offset/papier
85 x 58,5 cm
sygn. p.d.: `Skarżyński 67`

RĘKOPIS ZNALEZIONY W SARAGOSSIE, 1964 R.

offset/papier
57,5 x 81,5 cm
sygn. i dat. p.d.: `J.Skarżyński 64`
Nieczęste!

LALKA, 1968 R.

offset/papier
119 x 82 cm
sygn. p.d.: `J.Skarżyński`

LALKA, 1968 R.

offset/papier,
119 x 41 cm
sygn. p.d.: `J.Skarżyński`

Oświadczyny, 1960

Tusz;
wym.: 25,4 x 23 cm;
nie sygn.; na odwrocie opis edytorski oraz pieczątka ze zgodą na wywóz pracy za granicę. Projekt ilustracji nr 11 do książki S. Rustawelego, "Witeź w tygrysiej skórze", Warszawa 1960.

Spacer, 1960

Tusz;
wym.: 23,3 x 22,8 cm;
nie sygn. Stan zach.: od góry nacięcie gł. 2 cm; na odwrocie opis edytorski. Projekt ilustracji nr 4 do książki
S. Rustawelego, "Witeź w tygrysiej skórze", Warszawa 1960.

Obłok Magellana, lata 50. XX w.

Ołówek; zestaw 3 kart różnych formatów (maks. wym.: 30 x 21 cm) z sześcioma kompozycjami fantastycznymi (robot, laboratorium, kosmiczne miasto). Projekty ilustracji do drukowanych w "Przekroju" (1953-54) fragmentów książki S. Lema "Obłok Magellana". Ilustracje nie zostały wykorzystane w żadnym wydaniu książkowym

Ilustracje do bajek, lata 50. XX w.

Zestaw 5 rysunków tuszem: 1. Czapla w stawie (wym.: 15,7 x 24 cm; nie sygn.), 2. Lew i martwy pies (wym.: 10,4 x 14,1 cm; nie sygn.), 3. Kogut i żniwiarze (wym.: 16,1 x 24,1 cm; nie sygn.), 4. Pies w jamie (wym.: 16,2 x 22,1 cm; nie sygn.), 5. U stóp Zeusa (wym.: 16 x 23,7 mm; nie sygn.). Projekty ilustracji do książek: "Bajki z tematów Ezopa", Warszawa 1953 oraz I. Krasicki, "Bajki", Warszawa 1951.

Adam i Ewa, 1942

Tusz;
wym.: 13,2 x 10,8 cm;
sygn. tuszem p.d.: Skarżyński 11.7.42. (il. s. 24)

technika własna, tektura,
23,3 x 29,5 cm

technika własna wykonana na starej fotografii, tektura,
22,5 x 28,7 cm

Pocałunek, lata 60.

Piórko; wym.: 32 x 23 cm; nie sygn.; rysunek pochodzi ze zbiorów rodziny artysty.

technika własna, tektura,
23 x 29,5 cm

Nieboska komedia

technika mieszana/papier,
50 x 24 cm,
sygn.
Dar Pani Aliny Skarżyńskiej

liczba obiektów: 198