HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)
Szkic aktu mężczyzny leżącego na brzuchu, ok. 1910
ołówek, papier: 21 x 27 cm;
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, sklejka; 35,5 x 49,5 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman.
olej, płótno, 140 × 155 cm
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil/Hofman/1934
olej, płótno, 36 × 26,5 cm
sygn. i dat. l. d: Wlastimil/1931 Hofman
autolitografia, papier; 16 x 13 cm;
sygn. l. d. monogram wiązany: WH
odbita w krakowskiej firmie A. Pruszyńskiego.
Postać śmiejącej się dziewczyny - szkic, [ok. 1908]
ołówek, papier; 23,5 x 15 cm;
rysunek satyryczny na odwrocie programu teatralnego
olej/dykta, 14,5 x 10,5 cm
sygn. i dat. przy górnej krawędzi: 1954/Wlastimil/Hofman
na odwrociu dedykacja autorska: Z życzeniami/Szczęśliwego/Nowego Roku/1955!
olej/płótno, 55 x 44,5 cm
sygn. i dat. p.d.: Wlastimil Hofmann 1918
autolitografia, papier, 12 x 16 cm
sygn. p. d. monogram wiązany WH
autolitografia, papier, 12 x 16 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: monogram wiązany WH
zagniecenie papieru w lewym górnym rogu
olej, płyta, 35 x 50 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil/Hofman
olej, tektura, 27 x 35 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann
na odwrocie naklejka wystawowa Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie, Pl. Św. Ducha 1 "Dom Artystów", 1/7 1920
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1924;
na odwrocie nalepka z krakowskiej galerii Desa z tytułem: "Dziecko".
Dzieci przy karmniku dla ptaków, 1960
olej, płyta pilśniowa; 35 x 80 cm;
sygn. i dat. w kompozycji, po środku u dołu: Wlastimil / Hofman / 1960;
na odwrocie nalepka z napisem: Ze zbiorów / B. i J. / Żyźniewskich.
olej/płótno, 65,5 x 54,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Wlastimil Hofman | 1931'
Portret Artura Schroedera, 1928 r.
olej/tektura, 68 x 48 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Wlastimil Hofman 1928'
na odwrociu dedykacja dla Artura Schrodera (1881 - 1934), historyka i krytyka sztuki: 'Kochanemu | Arturowi | na pamiątkę | Wlastimil Hofman'
Ellenai i Eloe - scena symboliczna
olej/tektura, 24,5 x 32,5 cm
sygnowany p.d.: 'Wlastimil Hofman'
na odwrociu nalepka amerykańskiej firmy ramiarskiej Aaron Brothers
Portret mężczyzny z harfą, 1943 r.
olej, płótno naklejone na tekturę, 43 × 58 cm
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman/ Tiberias 1943