1 zł
2 600 000 zł

KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)

Żabusia, 1924 r.

olej, płyta, 25 × 41 cm
sygn. i dat. p. d.: a.karpinski 1924
opisany na odwrocie: "Żabusia"/mal.1924 a.karpiński/Kraków ul.Floriańska 19

cena wywoławcza: Wykup abonament

Żółte róże

olej, płyta, 33,5 × 48,5 cm
sygn. śr. p.: akarpiński
na odwrocie kredką autorski napis: Własność P.Prof. Jaworskiego/kupione/ na pamiątkę 40 lat (nieczytelnie)/5/IX 1943 / zapł. na przyklejonej karteczce: "Zakupiony w 1943 r./na pamiątkę 40lecia naszego

Żółte róże

olej, tektura; 38 x 50 cm;
sygn. z prawej: a Karpiński;
Na odwrocie odręczny autorski napis: Róże żółte/mal./A.Karpiński/Kraków

Manicure, 1921 r.

olej, tektura, 67 × 90,5 cm,
sygn. i dat. l. g.: a.karpiński 1921,
sygn. l.d.: "MANICURE"

Reprodukowany:
Światowid, 1927, nr 2, str. 10-11 jako "Studyum aktowe"

Tryptyk - Kwiaciarki, 1925 r.

olej, płótno, 33,5 × 81,5 cm (tryptyk scalony),
sygn. i dat. potrójnie: lewa część p.d.: a.karpiński/25, środkowa część l.d.: a.karpiński 25, prawa część l.d.: a.karpińaki 25

Portret kobiety

olej, płótno, 58 x 46 cm,
sygn. p.ś.: a.Karpiński

Cynerarie, 1929 r.

olej, tektura, 97,5 × 69 cm,
sygn. i dat. l. d.: A. Karpiński./29. na odwrocie nalepka Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z 1929 roku z tytułem pracy i datą 1929 r.

Martwa natura z owocami na fajansowym talerzu, l. 1930-te

olej na tekturze, 35 x 49 cm
sygn. p.d.: A. Karpiński.

Żółte róże i porcelanowa figurka

olej, tektura; 33,5 x 98,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aKarpiński.

Portret aktorki Konstancji Bednarzewskiej, 1929

olej, tektura; 76 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: a. karpiński. 29. / I;
na odwrocie:
- nalepka z opisem: Konstancja / BEDNARZEWSKA / (aktorka. Teatru / im. J. Słowackiego w Krakowie) / 1866-1940;
- wymiar obrazu: 76 x 60 cm

MIMOZA

olej, tektura
49,8 x 69,4 cm
sygn. l.d.: A. Karpiński
Na odwrocie, pośrodku autorski napis atramentem: "Mimoza" | Stwierdzam oryginalność | mojej pracy | własnoręcznym podpisem, | A. Karpiński. | Kraków d 27-VII 1950.
Poniżej stempel: No 29. Ponadto zatarty napis ołówkiem: 50 x 70 cm. Inne napisy ołówkiem i kredką zatarte.
U dołu nalepka (maszynopis): Ze zbioru Inż. T. Litawińskiego | Alfons Karpiński 1875 - | "Mimoza" | olej. tekt. rozm. 50 x 70 cm | sygn. Na nalepce stempel jak powyżej: No 29.

Proweniencja:
według nalepki na odwrocie obraz czasowo znajdował się w znanej kolekcji inż. Tadeusza Litawińskiego (1902-1986) w Zakopanem, przekazanej Muzeum Uniwersyteckiemu KUL w Lublinie "aby piękno służyło innym".

Róża żółta, lata 20. XX w.

Olej, tektura; wym.: 22 x 30 cm; sygn. p.d.: A. Karpiński; na odwrocie opis autorski: "Róża żółta" mal. A. Karpiński / Kraków / ul. Floriańska 19/6. Róże były jednym z ulubionych motywów malarskich artysty. Pisał:"Gdy nadejdzie wiosna co parę dni kupuję pęki róż, bez których nie mogę się wprost obejść. One są dla mnie szkołą kolorytu. Ich to subtelnym tonacjom zawdzięczam bardzo wiele. Nikt nie uwierzy, ile subtelnych odcieni i półtonów mieści się w jednym kwiecie róży."

Portret Małachowskiej

olej/płótno, 74 x 62 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Anna z Stadnickich | Stanisławowa Małachowska | kasztelanowa |+ 1852 | Malował Alfons Karpiński'

Żółte róże

olej, tektura; 38 x 50cm
sygn.z prawej: a.Karpiński

Żółte róże

olej/tektura, 50 x 70 cm
sygnowany p.śr.: 'a. Karpiński'

Róże żółte

olej, tektura, 34 × 49,5 cm
sygn. p. śr.: a. Karpiński
na odwrocie autorski opis: Róże żółte/ marechal Niel/mal/a. Karpiński/z Krakowa

Azalie, [1923]

olej, tektura; 70,5 x 89,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: a Karpiński 1923

DWA WAZONY

pastel na papierze żeberkowym [ze znakiem wodnym PMF (ITALIA)], 62,5 x 47,5 cm,
sygnowany p.d. "a.Karpiński".

RÓŻE w WAZONIE

olej na tekturze, 29 x 50 cm,
sygnowany p.d. "a. Karpiński".

Bukiet kwiatów w wazonie

olej, karton, 34,5 x 50 cm
sygn. l.d.: A Karpiński

liczba obiektów: 875