KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)
olej, płyta, 25 × 41 cm
sygn. i dat. p. d.: a.karpinski 1924
opisany na odwrocie: "Żabusia"/mal.1924 a.karpiński/Kraków ul.Floriańska 19
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płyta, 33,5 × 48,5 cm
sygn. śr. p.: akarpiński
na odwrocie kredką autorski napis: Własność P.Prof. Jaworskiego/kupione/ na pamiątkę 40 lat (nieczytelnie)/5/IX 1943 / zapł. na przyklejonej karteczce: "Zakupiony w 1943 r./na pamiątkę 40lecia naszego
olej, tektura; 38 x 50 cm;
sygn. z prawej: a Karpiński;
Na odwrocie odręczny autorski napis: Róże żółte/mal./A.Karpiński/Kraków
olej, tektura, 67 × 90,5 cm,
sygn. i dat. l. g.: a.karpiński 1921,
sygn. l.d.: "MANICURE"
Reprodukowany:
Światowid, 1927, nr 2, str. 10-11 jako "Studyum aktowe"
olej, płótno, 33,5 × 81,5 cm (tryptyk scalony),
sygn. i dat. potrójnie: lewa część p.d.: a.karpiński/25, środkowa część l.d.: a.karpiński 25, prawa część l.d.: a.karpińaki 25
olej, płótno, 58 x 46 cm,
sygn. p.ś.: a.Karpiński
olej, tektura, 97,5 × 69 cm,
sygn. i dat. l. d.: A. Karpiński./29. na odwrocie nalepka Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z 1929 roku z tytułem pracy i datą 1929 r.
Martwa natura z owocami na fajansowym talerzu, l. 1930-te
olej na tekturze, 35 x 49 cm
sygn. p.d.: A. Karpiński.
Żółte róże i porcelanowa figurka
olej, tektura; 33,5 x 98,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aKarpiński.
Portret aktorki Konstancji Bednarzewskiej, 1929
olej, tektura; 76 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: a. karpiński. 29. / I;
na odwrocie:
- nalepka z opisem: Konstancja / BEDNARZEWSKA / (aktorka. Teatru / im. J. Słowackiego w Krakowie) / 1866-1940;
- wymiar obrazu: 76 x 60 cm
olej, tektura
49,8 x 69,4 cm
sygn. l.d.: A. Karpiński
Na odwrocie, pośrodku autorski napis atramentem: "Mimoza" | Stwierdzam oryginalność | mojej pracy | własnoręcznym podpisem, | A. Karpiński. | Kraków d 27-VII 1950.
Poniżej stempel: No 29. Ponadto zatarty napis ołówkiem: 50 x 70 cm. Inne napisy ołówkiem i kredką zatarte.
U dołu nalepka (maszynopis): Ze zbioru Inż. T. Litawińskiego | Alfons Karpiński 1875 - | "Mimoza" | olej. tekt. rozm. 50 x 70 cm | sygn. Na nalepce stempel jak powyżej: No 29.
Proweniencja:
według nalepki na odwrocie obraz czasowo znajdował się w znanej kolekcji inż. Tadeusza Litawińskiego (1902-1986) w Zakopanem, przekazanej Muzeum Uniwersyteckiemu KUL w Lublinie "aby piękno służyło innym".
Olej, tektura; wym.: 22 x 30 cm; sygn. p.d.: A. Karpiński; na odwrocie opis autorski: "Róża żółta" mal. A. Karpiński / Kraków / ul. Floriańska 19/6. Róże były jednym z ulubionych motywów malarskich artysty. Pisał:"Gdy nadejdzie wiosna co parę dni kupuję pęki róż, bez których nie mogę się wprost obejść. One są dla mnie szkołą kolorytu. Ich to subtelnym tonacjom zawdzięczam bardzo wiele. Nikt nie uwierzy, ile subtelnych odcieni i półtonów mieści się w jednym kwiecie róży."
olej/płótno, 74 x 62 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Anna z Stadnickich | Stanisławowa Małachowska | kasztelanowa |+ 1852 | Malował Alfons Karpiński'
olej, tektura, 34 × 49,5 cm
sygn. p. śr.: a. Karpiński
na odwrocie autorski opis: Róże żółte/ marechal Niel/mal/a. Karpiński/z Krakowa
olej, tektura; 70,5 x 89,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: a Karpiński 1923
pastel na papierze żeberkowym [ze znakiem wodnym PMF (ITALIA)], 62,5 x 47,5 cm,
sygnowany p.d. "a.Karpiński".
olej na tekturze, 29 x 50 cm,
sygnowany p.d. "a. Karpiński".
olej, karton, 34,5 x 50 cm
sygn. l.d.: A Karpiński