WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
Akt przy wieczornym świetle, 1925
Drzeworyt; wym.: 258 x 197 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Litografia kredką; wym.: 160 x 220 mm; sygn. na kamieniu p.d.: monogram wiązany WW.
Olej, płótno naklejone na dyktę; wym.: 68 x 57 cm; sygn. l.d. monogram wiązany WW.
Santa Maria della Salute
olej, płótno; 50 x 64 cm;
sygn. p. d.: WW
na odwrocie stempel z nr 190
Widok na Lauteine, 1925 r., Nicea
olej, płótno, 39 x 60 cm;
Na odwrocie na płótnie numery: 0788/5 oraz faksymile podpisu WW 3;
Dołączona ekspertyza Zofii Weiss-Nowiny Konopki z 2008 r.
sygn. dat. l.d. akwarela, papier 20.5x28.5 (w świetle passe-partout )
olej na płótnie,
18,5 x 28,5 cm w świetle passe-partout,
sygnowany l.d. monogramem wiązanym "WW"
olej, płótno,
65,5 x 51 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
Obraz po konserwacji
olej, płótno,
53 x 41;
sygn. p. d.: WW
olej, płótno,
50,5 x 66 cm;
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie nr 0895 / WW2
ołówek, tusz lawowany brązowy, papier,
20,4 x 30,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
kredka brązowa, papier,
28,3 x 40,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WWeiss
Akwarela, papier; 22 x 30 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.:WW
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY Pod pieczęcią numer: 000863
W lewym dolnym rogu napis ołówkiem: ok. 1913
Biografia artysty przy poz. nr 16.
Akwarela na szkicu ołówkowym, papier; 31 x 46,5 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WWeiss
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY. Pod pieczęcią numer: 001707
W prawym dolnym rogu napis ołówkiem: ok. 1945