NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)
Tusz na papierze 32 x 23 cm
Sygnowany l.g. - "Jerzy Nowosielski 96"
cena wywoławcza: Wykup abonament
Tusz na papierze 32 x 23 cm
olej, płótno, 60 x 80 cm; sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI / 1967
olej, płyta pilśniowa, 39 x 51 cm
sygn. p. d.: Jerzy Nowosielski
Rysunek tuszem, papier żeberkowy; 63,5 x 49,5 cm (w świetle ramy)
Rysunek tuszem, papier żeberkowy; 63,5 x 47 cm (w świetle ramy)
olej, płyta pilśniowa, 51,5 x 38,5 cm, nie sygnowany
Dołączone potwierdzenie autentyczności Fundacji Nowosielskich
tempera, deska, 30 x 19,5 cm;
na odwrocie zaświadczenie o autentyczności Fundacji Nowosielskich z 2002 r.
Para ikon 1984: Chrystus Pantokrator; Madonna z Dzieciątkiem
olej, deska, 76,5 x 80 cm; nie sygnowane
Ikony wykonane zostały pierwotnie na zlecenie Warszawskiej Prawosławnej Kurii Metropolitalnej z przeznaczeniem dla cerkwi w Hajnówce. Ikony zamówił u Nowosielskiego metropolita Bazyli Doroszkiewicz. Nie przyjęto ich do użytku liturgicznego z powodu zauważonych nieścisłości teologicznych.
serigrafia barwna, papier, odbitka autorska, 58 x 46 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Nowosielski 99
długopis, papier, wym.: 38,5 x 30 cm
sygn. l.d.: J. Nowosielski (19)82
olej, płótno,
sygn. na odwrocie : J.Nowosielski 1973
69 x 49 cm, tusz, papier,
sygn. p. g.: Jerzy Nowosielski 89
BULWAR ZACHODZĄCEGO SŁOŃCA, 1997 r.
Serigrafia na papierze 100 x 70 cm
Sygnowany p.d. - "Jerzy Nowosielski 97"
Nakład 19/20
Tusz na kartonie 32,5 x 23 cm
Sygnowany l.g. - "Jerzy Nowosielski 1989"
Tusz na kartonie 32,5 x 23 cm
Olej na płótnie 60 x 50 cm
Sygnowany na odwrocie - "Jerzy Nowosielski 93"
Literatura - Jerzy Nowosielski, katalog wystawy, Galeria Sztuki "Zachęta", 2003, poz. kat. 678 i s. 487 (reprodukcja).
olej, płótno, 80 x 60 cm; sygn. i dat. na odwrocie:
JERZY / NOWOSIELSKI / 1967
olej, płótno, 80 x 100 cm; nie sygnowany
serigrafia, papier, 44 x 67 cm (w świetle passe - partout);
sygn. i dat. p. d.: JERZY NOWOSIELSKI 65/98 oraz nr l. d.: 12/40