WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura,
24,5 x 36 cm
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie odręczny napis ołówkiem Kalwaria 1909 oraz owalny stempel ze spuścizny po artyście z faksymile monogramu oraz numerem 000515 i dopisaną cyfrą 2; na ramie nalepka z wystawy Piękno do mnie przyszło... . Wojciech Weiss - Malarstwo białego okresu 1905-1912, Warszawa - Muzeum Pałac w Wilanowie, 19 kwietnia - 10 czerwca 2007.
olej, płótno, 38 x 70,5 cm;
na odwrocie numer ze spuścizny po artyście 0079 oraz faksymile monogramu WW z cyfrą 3
Szkic ołówkowy, papier;
31,2 x 24 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW, p.d.: Wweiss.
Obok numer: 004072
Na odwrocie rysunek pochylonej postaci.
Szkic ołówkowy, papier;
30 x 24 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW,
na pieczęć.: WWeiss.
Obok numer: 002411.
Wiosna na ulicy Krupniczej, ok. 1930
olej, tektura,
62,5 x 47 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
Na odwrocie stempel ze spuścizny po artyście z numerem 1225, faksymile monogramu WW
olej, tektura,
25,2 x 35 cm;
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie napis ołówkiem: Kalwaria 1908 oraz numer 19 i stempel ze spuścizny po artyście z mogramem WW oraz numerem 000626
olej, płótno naklejone na tekturę,
50 x 64.5
sygn. p.d.: WWeiss
akwarela na kartonie,
22 x 29,8 cm,
sygnowana ołówkiem l.d. "WW", na zaplecku odręczna nota o artyście oraz nalepka TPSP w Krakowie z XVI Wystawy Sztuki w 1912 r. (z danymi i nr 428).
olej, płótno,
64 x 42 cm
niesygnowany
Opinia Zofii Weiss-Nowiny Konopki.
olej, płótno,
44,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany)
Na odwrocie oznaczenia ze spuścizny po artyście: 1062/ monogram wiązany WW 2
ołówek, papier żeberkowy z filigranem Ingres,
30,7 x 22,1 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (monogram wiązany)
oraz p. d.: WWeiss i numer: 004057
sucha igła,
9,8 x 6,7 cm,
sygn. na płycie l.g. monogram wiązany: WW oraz ołówkiem p.d.: WW
olej, tektura,
59 x 41,5 cm,
sygn. l.śr.: WWeiss
olej, tektura,
62,5 x 47 cm;
sygn. l. d.: WWeiss