KACZMARKIEWICZ Jan (1904-1989)
Młody mężczyzna na tle żaglowców, 1930
akwarela, gwasz, ołówek, papier,
20,2 x 10,5cm
sygn. monogramem wiązanym p.d.: JK 7. 30
cena wywoławcza: Wykup abonament
21,7 x 8,7cm
sygn. p.d.: Jan Kaczmarkiewicz
ołówek, akwarela, papier, 25,5 x 11,3cm
niesygn.
akwarela, gwasz, ołówek, papier, 29,2 x 9cm
akwarela, gwasz, ołówek, papier, 23,7 x 10,7cm
sygn. p.d.: Jan Kaczmarkiewicz / Allegro
akwarela, papier, 32,5 x 23cm
na odwrocie autorska naklejka napisana długopisem: "Ritratto di San Sebastiano / - parafrasi plastica secondo la novella / di Tommaso Mann / `La Morte a Venezia / - opus I. / Jan Kaczmarkiewicz.
ołówek, papier,
21 x 14 cm,
ołówek, papier, 11 x 9 cm
sygn. monogramem śr.d.
Dziewczyna z wazą. Portret poetki niemieckiej Anette von Droste-Hülshoff.
projekt okładki ilustrowanego poznańskiego tygodnika Tęcza
ołówek, gwasz, papier, 34 x 24,5 cm
sygn. monogramem śr.d.
sygn. monogramem śr.d.
Matka Boska z Dzieciątkiem i św. Janem
ołówek, papier, 15 x 11cm
ołówek, papier, 16,5 x 21cm
ołówek, papier, 13 x 27cm
sygn. (lustrzane odbicie) śr.d.: Kaczmarkiewicz
z popiersiem Romualda Twardowskiego
technika mieszana, papier,
15 x 13,4 cm (w świetle passe-partout);
rysunek, ołówek, papier,
16 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
ołówek, papier, 29 x 20 cm
sygn. l.d.: Jan Kaczmarkiewicz
ołówek, papier, 12,5 x 8,5 cm
sygn. monogramem p.d.: JK / Poznań 1927
ołówek, akwarela, papier,
24,5 x 14,7 cm (część środkowa),
10,2 x 7,7 cm (część lewa),
12 x 9 cm (część prawa)
ołówek, akwarela, papier, 30 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Jan Kaczmarkiewicz (ołówkiem)