JABŁCZYŃSKI Feliks (1865-1928)
Akwaforta, akwatinta, sucha igła;
wym. 230 x 150 mm;
sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński, Rzym 910.
Lit.: "Katalog wystawy Fin de siecle. Polnische Graphik 1890-1916", Düsseldorf 1998, s. 59, poz. 8.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Ceratoryt kolorowany;
wym.: 395 x 290 mm;
sygn. i datowany oł. l.d.: F. Jabłczyński 924, p.d. tytuł.
Warszawa. Teatr na Wyspie w Łazienkach, 1920
Ceratoryt barwny;
wym.: 180 x 142 mm;
sygn. oł. l.d.: FJabłczyński 920, p.d. oł. tytuł.
Wieza koscioła Najświętszej Marii Panny w Nowym Mieście
litografia, papier,
74 x 55,5 cm
sygn. p. d,: 1915/ II/ Fjabłczyński
z cyklu "Warszawa" liczącego 22 litografie, praca numer 2.
litografia, papier,
73,5 x 56 cm;
sygn l. d.: 1915/ VII/ Fjabłczyński z cyklu "Warszawa" liczącego 22 litografie, praca numer 7.
Widok na kościół św. Anny od strony Mari
litografia, papier,
73 x 55 cm;
sygn. l. d.: 1916/ XIX/ FJabłczyński (ołówkiem);
z cyklu "Warszawa" liczącego 22 litografie, praca numer 19.
Stare Miasto w Warszawie, 1923
ceratoryt kolorowany, papier brązowy,
35,5 x 25 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d. FJabłczyński 923, napis autorski p. d. Stare Miasto.
Na odwrocie numer 54
35,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: FJabłczyński 27 napis autorski p. d.: Wieża Bernardynów
na odwrocie pieczątka: SALON SZTUKI/ STAŁA WYSTAWA OBRAZÓW/ CZ.
GARLIŃSKI/ w Warszawie, Mazowiecka 8./ tel. 188-21
akwaforta, 13,5 x 13,2 cm,
sygnowany i datowany ołówkiem pod płytą "FJabłczyński 1920" (l.d.) i tytuł "Pancerny z T?(?)"
Kościół św. Barbary. Kraków, 1922
Tektografia kolorowana, kreda, tempera; wym.: 435 x 325 mm; sygn. oł. l.d.: Feliks Jabłczyński 922, p.d.: Kościół św. Katarzyny (błędny opis artysty).
Ulica Świętojańska od strony Zapiecka, 1920
Ceratoryt kolorowany; wym.: 250 x 170 mm; sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński 920, p.d. oł.: Zapiecek.
Ceratoryt kolorowany; wym.: 235 x 180 mm; sygn. oł. l.d.: Feliks Jabłczyński 920, p.d. oł.: Dom Skargi.
Ceratoryt kolorowany gwaszem, 1912; wym.: 378 x 264 mm, sygn. l.d.: F. Jabłczyński, 912.
Akwaforta, akwatinta, sucha igła; wym. 230 x 150 mm; sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński, Rzym 910.
akwaforta, akwatinta, sucha igła
wym 230 x 150 mm
Lit.: Katalog wystawy Fin de siecle. Polnische Graphik 1890-1916, Dusseldorf 1998, s. 59, poz. 8.
akwaforta
wym.: 355 x 255 mm
sygn.oł. l.d.: F. Jabłczyński; zakwaszenia papieru.
Lit.: Mistrzowie grafiki polskiej, Kraków 2007.
ceratoryt kolorowany
wym.: 190 x 155 mm
sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński, p.d. oł.: Stare Miasto.
akwaforta kolorowana
wym.: 280 x 360 mm
sygn. w obrębie odb. p.d.: F. Jabłczyński 1911.
Widok na Zamek Królewski i Stare Miasto
w Warszawie z mostu Kierbedzia;
ziarnoryt, papier;
55,5 x 72 cm;
oznaczony na płycie p. d.: 1916/ XIV;
sygn. p. d.: FJabłczyński (ołówek na obrazie)