MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 36,8 x 53,7 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
cena wywoławcza: Wykup abonament
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier
47 x 58 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: Rafał Malczewski
Proweniencja:
Kanada, kolekcja rodziny Zofii-Mikuckiej-Malczewskiej, żony Rafała Malczewskiego.
* opłata organizacyjna w wys. 26%
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, płótno
51 x 68,8 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski | Brazil 1942
na odwrocie płótna napis kredką: 3 A
Proweniencja:
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
gwasz, ołówek, papier
60,5 x 43,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
Proweniencja:
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela na tekturze, 46 x 61 cm w świetle passe-partout,
sygnowana i datowana l.d.
"Rafał Malczewski 29".
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Akwarela, papier; 32,5 x 45 cm (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: Rafał Malczewski
Pochodzenie: był własnością syna Rafała - Krzysztofa i został po nim odziedziczony.
Wystawiany: Jacek i Rafał Malczewscy, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, 2011, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, 2012
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Akwarela, papier; 35 x 49 cm (w świetle p-p)
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Olej, płótno; 51 x 69 cm
Sygnowany p.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
Pejzaż podgórski, [przed 1939]
olej, tektura; 25 x 30 cm;
sygn. p. d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 34,7 x 29 cm, sygn. śr.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, 33,5 x 49cm w świetle passe-partout, sygn. l.d.: Rafał Malczewski.Minaki.VII - 43.
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela na kartonie, 50 x 40 cm,
sygnowana i datowana p.d. "Rafał Malczewski 1927".
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura
90,7 x 71 cm
sygn. p.d: Rafał Malczewski
na odwrocie napis długopisem: 2. b
Pochodzenie: kolekcja rodziny artysty w Kanadzie.
Obraz wymieniony i reprodukowany:
- S. Potępa, Rafał Malczewski, TTK Tarnów 2006, s. 319, 323, il. barwna po s. 320 [własność Zofii Malczewskiej; uwaga: reprodukcja odwrócona, wadliwe barwy, niepełny kadr].
* do wylicytowanej ceny doliczona zostanie opłata organizacyjna w wys. 26 %
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura
66,6 x 90 cm
sygn. p.d.: Rafał Malczewski
Nad sygnaturą dopisana ołówkiem autorska dedykacja dla żony w dniu jej imienin: Najdroższej Zosi | autor | 1962 15 - V [data roczna poprawiona na 1964].
Na odwrocie napis: #1566
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, ślady ołówka, papier
67 x 49,7 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
na odwrocie, na oprawie napisy: G1302, #2014
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
KŁODA W WODZIE, lata 40. XX w.
akwarela, papier
30 x 41,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
OKOLICE BAIE SAINT PAUL: UJŚCIE RIVIERE DU GOUFFRE DO RZEKI ŚW. WAWRZYŃCA, 1948
38,7 x 56,4 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
Na odwrocie, na oprawie odręczny napis: No. C580 oraz nalepka Dominion Gallery w Montrealu; na niej, m.in. nazwisko autora, wymiary i tytuł obrazu: "Baie St. Paul". Ponadto na dolnej listwie stempel: DOMINION GALLERY | 1438 Sherbrooke ST. W. | Montreal, Quebec
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 53 x 36 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
akwarela, papier, 39.5 x 55 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)
olej, tektura, 70.5 x 90.8 cm
sygn. p.d.: Malczewski 1959
na odwrocie orzeczenie autentyczności pasierbicy Rafała Malczewskiego Barbary Lorenc z 2004 roku