CHLEBOWSKI Stanisław (1835 - 1884)
ołówek, papier; 14,5 x 23,4cm
W prawym dolnym rogu opis ołówkiem: 9 Czerwca
cena wywoławcza: Wykup abonament
ołówek, papier; 14,5 x 23,4cm
W prawym górnym rogu opis ołówkiem: Brzegi południowe/Grecji 16-go Czerwca
Wschodni wojownik - szkic do obrazu
sepia, gwasz, roztarty biały olej, płótno; 19 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn.: p. g.: Chlebowski / Konstantynopol
Szkic do znanej kompozycji Stanisława Chlebowskiego Strażnik meczetu (powstałej w Konstantynopolu w latach ok. 1864-1875/6), znajdującej się obecnie w Muzeum Narodowym w Warszawie (olej, płótno; 54,5 x 40 cm).
Brzegi południowe Grecji oraz studium postaci
ołówek, papier; 14,5 x 23cm;
olej, tektura, 21 × 25 cm w świetle oprawy
sygn. monogramem wiązanym i dat. p. śr.: 18 27/VII 66
na odwrocie nalepka z wystawy: "Koń w malarstwie i rzeźbie polskiej" z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1913 z numerem pracy 1128
Koń w malarstwie i rzeźbie polskiej, TPSP Kraków, 1913 r.
olej na tekturze, 29,5 x 25 cm,
sygnowany i datowany l.d. "St. Chlebowski 1880”
olej, tektura; 21 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. przy prawej krawędzi: 18 27/VII 66 monogram artysty literami alfabetu arabskiego;
na odwrocie nalepka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1913 z numerem 1128, z wystawy: "Koń w malarstwie i rzeźbie polskiej" z informacjami o pracy
sygn. dat. p.śr. (na odwrociu nalepka wystawy TPSP, Kraków 1913)
olej, tektura
21x26 cm
ołówek, papier brązowy;
25 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St.Ch.
olej, płótno, 61,5 × 47 cm
sygn. l. d.: St. Chlebowski
4 500 - 5 500 zł
olej, płótno, 57 × 49,5 cm
sygn. p. d.: St. Chlebowski
4 500 - 5 500 zł
Olej, płótno, 33 x 27 cm,
sygn. l.d.: nieczytelna, śr.: "Stambuł". Na odwrocie etykieta sklepowa DESA Warszawa
Kopuły meczetu Hagia Sophia w Stambule, ok. 1880
Olej, płótno; wym.: 27,5 x 46,7 cm; nie
sygn. Na odwrocie potwierdzenie autentyczności sporządzone przez malarza Wiktora Poraj-Chlebowskiego, bratanka artysty, z 4 I 1929. Na ramie stara naklejka wystawiennicza (nr 46, nazwisko i tytuł).
akwarela, papier
26 x 39,5 cm
sygn. l.d.: St Chlebowski
olej, płótno, 33 x 27 cm,
sygn. l.d.: nieczytelna, śr.: "Stambuł".
Na odwrocie etykieta sklepowa DESA Warszawa
ołówek, papier,
15 x 23,7 cm,
sygn. i dedykowany l.d.: "Madame...1882 27 Avril St. Chlebowski i p.d.: Konstantynopol... 1872"