GORSTKIN-WYWIÓRSKI Michał (1861 Warszawa - 1926 Berlin)
olej, tektura
39 x 60 cm
sygn. l. d.: M. G. Wywiórski
Publikowany:
Stanisław Jordanowski, Vademecum malarstwa polskiego w USA, Wrocław, 1996, il. XXXIIII
Stanisław Jordanowski, "Aukcja Poloników"[w:] Przegląd Polski, 4-10 listopada, 1882, s.9
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno
46 x 34 cm
sygn. l.d.: M. G. Wywiórski
PEJZAŻ ZE STRUMIENIEM, 1900-1915
olej, płótno naklejone na tekturę
26,8 x 18,7 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: M. G. Wywiórski
NIEBO. STUDIUM CHMUR, 1895-1915
olej, płótno na tekturze
17,8 x 28,3 cm
sygn. p.d.: M. G. W.
olej, płótno
73,5 x 103 cm
sygn. p.d.: M. G. Wywiórski
na d. listwie krosna nalepka z odręcznym napisem autorskim (?): M. G. Wywiórski | Zimny pora[nek]
olej/płótno naklejone na tekturę, 44 x 67 cm
sygnowany p.d.: `M. G. Wywiórski`
olej, płótno, 100 × 160 cm
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski
olej/płótno, 52,5 x 72,5 cm
na odwrociu pieczątka z warszawskiego Salonu Czesława Garlińskiego
PEJZAŻ Z SZARYMI SKAŁAMI W ODDALI
17,7 x 28,5 cm
sygn. l.d.: M. G. Wywiórski
Obraz opisany i reprodukowany w:
- M.Gołąb, Michał Gorstkin Wywiórski - pejzaże. Między niebem a ziemią, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, [Poznań 2004], rozdział Aneks, s. 124, nr kat. 2, il. na s. 112.
olej, płótno naklejone na tekturę; 22 x 32 cm;
sygn. l. d.: M G Wyw
Olej, płótno na tekturze; 22 x 31,5 cm
Sygnowany l.d.: M.G.Wywiórski
olej/płótno dublowane, 67 x 106 cm
sygnowany p.d.: `M.G. Wywiórski`
Olej, płótno naklejone na tekturę; 22 x 31,5 cm
Sygnowany l.d.: M.G.Wywiórski
olej, płótno naklejone na tekturę; 18 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski
Lit.: Maria Gołąb, Michał Gorstkin Wywiórski - pejzaże. Między niebem a ziemią, [katalog wystawy w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu 26 luty-21 marzec 2004], Poznań 2004, s. 66, 118, kat. poz. 63, il. barwna s. 66.
olej, płótno; 80 x 120 cm;
sygn. i dat. l. d.: MG. Wywiórski 1903
olej/płótno, 69 x 50 cm
sygnowany l.d.: 'M. G. Wywiórski'
olej/płótno, 80 x 120 cm
sygnowany p.d.: 'Gorstkin Wywiórski'