SICHULSKI Kazimierz (1879 - 1942)
Młyn - motyw z Ukrainy, ok. 1910 r.
olej, tektura, 46,5 × 33 cm w świetle ramy
na odwrocie napis: Młyn/Motyw z Ukrainy (ołówkiem)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, sklejka; 81 x 113 cm;
sygn. l. d.: Sichulski
Karykatury sejmowe : 34 autolitografii wykonanych w zakładzie A. Przyszlaka Lwów, 1910
Teka litografii;
kart litografowanych 37, w tym 34 karykatury;
wym.: 350 x 295 mm;
karty tytułowe wykonane ręką artysty;
zachowane okładki (przybrudzone, załamania brzegów).
akwarela, gwasz, papier, 48 x 51,5 cm,
niesygnowany
olej, sklejka; 81 x 113 cm;
sygn. l. d.: Sichulski
tempera, papier, 91x65 cm
sygn. p. d.: Sichulski/922
na odwrociu:
1.opis autorski: 1922 Sichulski/1922 "w ogrodzie"(tempera)/cena wys.1 500 000/milion pięćset/tys.
2. l. d. ukośnie: Nabyła od Pani Sichulskiej we Lwowie w 1934 roku Stefania Gała Lwów ul. Romanowicza 10
3.dla Mariusza Gały od Babci Gałowej Kraków 14.1.1994 obraz ze zbiorów Gałów
PORTRET PANI PROFESOROWEJ Z., 1933
olej, płótno,111 x 100 cm,
sygn.l.d. Sichulski 1933
na blejtramie: dwie częściowo uszkodzone nalepki z wystawy w TPSP Kraków z 1934
KARYKATURA MARIANA DĄBROWSKIEGO, 1934
ołówek na papierze, 26 x 19 cm w świetle passe-partout, sygnowany i datowany p.d. "Sich /1934"
litografia, papier; 42,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Sichulski 1929 (ołówkiem)
ołówek/papier, 26 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany p.d.: `Sich | Koryłowski | (...)`
pastel, płyta, 70 x 104 cm;
sygn. p. d. (sygnatura słabo widoczna); na odwrocie fragment nalepki z wystawy w TPSP we Lwowie (?)
niesygnowany
20 litografii
ok. 12x12 cm
Karykatura Mariana Dąbrowskiego, 1934
Ołówek, papier; wym. w świetle pp: 26 x 19 cm;
sygn. oł. p.d.: Sich., l.d. tytuł. Karykatura najważniejszego człowieka międzywojennej prasy, twórcy m.in. "Ilustrowanego Kuriera Codziennego".
akwarela, papier; 85,5 x 55 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Sichul/ 1935
Znakomite studium huculskiego skrzypka autorstwa mistrza tematyki huculskiej.
olej, sklejka; 81 x 113 cm;
sygn. l. d.: Sichulski
Na odwrocie nalepka z Towarzystwa Artystów Polskich Sztuka w Krakowie z 1936 roku z numerem 690 oraz jedna z odręcznie wpisanymi informacjami o pracy.
Gwasz, tempera, akwarela, karton; 82 x 58 cm
Sygnowany l.d.: Sichulski | 1927