WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
Ołówek, papier; 22,5 x 33 cm
Sygnowany l.d.: WW
Na odwrociu szkic wnętrza i głowy z profilu,
Sygnowany WWeiss, pieczęć z numerem 002165
cena wywoławcza: Wykup abonament
Ołówek, papier; 31 x 23,5 cm
Sygnowany p.d.: WW
Na odwrociu szkic kwiatu, sygnowany WWeiss, pieczęć z numerem 004023
Tusz, piórko, lawowanie; 31,5 x 21 cm
Sygnowany l.d.: WW, wzdłuż prawej krawędzi WWeiss, pieczęć z numerem 003883
Na odwrociu szkic ołówkiem nagiej kobiety przy oknie, sygnowany WW
Letni pejzaż z okolic Kalwarii
olej, płótno naklejone na tekturę,
45 x 65 cm
sygn.: p.d.: WWeiss
Kościół św Jana w Krakowie - Nalot, 1944
Drzeworyt;
wym.: 292 x 183 mm;
sygn. oł. p.d.: W.Weiss.
Pod kompozycją ołówkiem tytuł: Kraków. Kościół św. Jana podczas nalotu w 1939. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 47, poz. 115.
Palmy nad morzem - promenada w Nicei, 1925
Drzeworyt;
wym.: 115 x 175 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Weiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków, Nautilus 2006, kat. 60, il. s. 48
Sucha igła;
wym.: 83 x 150 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Weiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków, Nautilus 2006, kat. 67, ill. s. 50
Litografia kredką;
wym. komp.: 160 x 120 mm;
sygn. pł. p.g. monogramem wiązanym: WW, l.b. tytuł; grafika była wkładką do czasopisma "Młodość", rok I, zeszyt 4, Kraków-Lwów 1899. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków, Nautilus 2006, kat. 3 (u), il. s. 60.
Olej, płótno;
45 x 64 cm
Sygn. p.d. WWeiss
Olej, płótno,
33,5 x 51 cm
Sygn. l.d. WW [monogram wiązany]
Kredka, papier;
31 x 47,5 cm cm
Sygn. p.d. WW
Na odwrocie nr 004226 oraz sygnatura WWeiss
Kredka, papier;
28,5 x 46 cm w świetle passe-partout
Sygn. p.śr. WW (monogram wiązany)
Półakt kobiety z wachlarzem, lata 40.XXw
olej, płótno, 65,5 x 50 cm;
sygn. l. g.: WWeiss
Pejzaż z ceglastymi dachami, 1910
olej, tektura, 18,5 x 28,5 cm
na odwrocie stempel owalny ze spuścizny po artyście:
ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA/ DOM ARTYSTY, w środku faksymile monogramu WW oraz numer poniżej 00718