WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
olej/płótno dublowane,
72 x 59 cm
sygnowany p. d.: `WW`
ESTYMACJA 40 000 - 50 000
cena wywoławcza: Wykup abonament
Żona artysty z synem w ogrodzie willi w Krakowie - Aneri i Stasiu, ok. 1933
olej, płótno; 65 x 49 cm;
sygn. l. d.: WWeiss;
Na odwrocie
faksymile monogramu WW z cyfrą 2 i z nr 0926
olej, tektura; 23,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.:
WW
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile monogramu WW z cyfrą 4 i napisem: Ze zbioru
dzieł Wojciecha Weissa. Dom artysty; oraz nr 000465
Akt w plecionym fotelu, ok 1905
olej, tektura; 101 x 72 cm;
sygn. p. d.: WW;
Na odwrocie
faksymile monogramu WW z cyfrą 4 i nr 0411
Akt na tle czerwonej draperii, 1918
olej, płótno; 24 x 34 cm;
sygn. p. d.: WW;
Na odwrocie na
naklejonej karteczce owalna pieczęć z faksymile monogramu WW z cyfrą 4 i napisem: Ze zbioru
dzieł Wojciecha Weissa. Dom artysty; oraz nr 000828
olej, tektura; 24 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie
owalna pieczęć z faksymile monogramu WW, cyfra 2 i napisem: Ze zbioru dzieł Wojciecha
Weissa. Dom artysty; oraz nr 000536; i odręcznym napisem: Kalwaria (ołówkiem)
Portret Róży Schleichkorn, 1899
olej, tektura, 78 x 62 cm;
sygn. p. d.: WW (monogram
wiązany);
Na odwrocie faksymila monogramu WW z cyfrą 4 oraz nr 0118;
Obraz
reprodukowany i opisany w: Renata Weiss, Akordy światła i koloru Wojciech Weiss i Aneri,
2007;
Obraz wystawiany na licznych wystawach monograficznych
olej, płótno; 35 x 46 cm;
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie
pieczęć z faksymile monogramu WW z cyfrą 4 oraz z nr 0703
olej, płótno; 45 x 65 cm;
sygn. p. d.: WW;
Na odwrocie
faksymile monogramu WW z cyfrą 2 oraz nr 0571
olej, tektura; 24 x 34,5 cm;
sygn. l. d.: WW;
Na odwrocie
owalna pieczęć z faksymile monogramu WW i napisem: Ze zbioru dzieł Wojciecha Weissa. Dom
artysty; oraz nr 000212
olej, płótno; 32 x 44 cm;
sygn. p. d.: WW;
Na odwrocie
faksymile monogramu WW z cyfrą 2 oraz nr 0857
pastel, papier; 27,5 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.:
WW;
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile
monogramu WW z cyfrą 2 i napisem: Ze
zbioru dzieł Wojciecha Weissa. Dom artysty; oraz nr 196
akwarela, papier; 25 x 36 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
(ołówkiem);
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile monogramu WW i napisem: Ze zbioru
dzieł Wojciecha Weissa. Dom artysty; oraz nr 001180 i odręcznie dopisaną datą: 1918
(ołówkiem);
Obraz wystawiany na wystawie monograficznej: Wojciech Weiss, Muzeum Narodowe
w Poznaniu, 1977, kat. 262, s. 109
pastel, papier szary; 32,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: WW;
Na
odwrocie owalna pieczęć z faksymile monogramu WW z cyfrą 4 i napisem: Ze zbioru dzieł
Wojciecha Weissa. Dom artysty; oraz nr 341
Na odwrocie, na ramie nalepki: z Muzeum
Mazowieckiego w Płocku, Muzeum Okręgowego w Toruniu, Muzeum w Brodnicy, z Muzeum - Pałac w
Wilanowie [wystawa] Piękno do mnie przyszło... 19 kwiecień - 10 czerwca 2007 r.
akwarela, ołówek, papier; 42 x 30,5 cm;
sygn. p. d.: WW
(ołówkiem);
dzieł Wojciecha Weissa. Dom artysty; oraz nr 001589 i odręcznie dopisaną datą: 1925
(ołókiem); Analogiczna akwarela reprodukowana w: Wojciech Weiss w Akademii Sztuk Pięknych,
Kraków 2010, s. 151 (Modelka w pracowni, ok 1925 r.)
Drzeworyt;
wym.: 113 x 175 mm;
sygn. oł. p.d.: WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus, Kraków 2006, poz. 69.
Olej, płótno;
wym.: 48 x 64,5 cm;
sygn. p.d. monogram wiązany: WW; na odwrocie naklejka aukcyjna.
olej/płótno naklejone na tekturę,
39 x 51,5 cm
sygnowany l. d.: `Weiss`
Węgiel; 22,5 x 29 cm
Sygnowany p.d.: WW
Na odwrociu dwie pieczęcie:
1. WW ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY;
2. z numerem 005262