WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
Owocująca grusza w Kalwarii, 1908 r.
pastel/papier, 90 x 63,5 cm
sygnowany p. d.: `WW`
ODWROCIE: owalna pieczęć u góry `ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA`, u dołu: `DOM ARTYSTY`, po środku: `WW`
POCHODZENIE: z kolekcji rodzinnej artysty
Estymacja: 20 000 - 30 000
cena wywoławcza: Wykup abonament
Wenecja. Widok na kościół Santa Maria Della Salute, ok. 1932
Olej, płótno;
wym.: 50,5 x 64 cm;
sygn. p.d. monogramem wiązanym: WW. Na odwrocie stempel z numerem. Lit.: "Wojciecha Weissa krajobrazy Wenecji", Kraków 2012, s. 130; "Irena i Wojciech Weiss", katalog wystawy, Łaziska Dolne 2011, poz. 93.
Martwa natura z figurką i peoniami
olej/płótno, 65 x 50 cm
sygnowany l. d.: `W. Weiss`
Estymacja: 25 000 - 40 000 zł
olej/płótno naklejone na płytę, 48 x 33 cm
WYSTAWIANY: 1) "Piękno do mnie przyszło - Wojciech Weiss. Malarstwo białego okresu", Muzeum Pałac w Wilanowie, 19.04 - 10.06 2007; 2) "Piękno do mnie przyszło - Wojciech Weiss. Malarstwo białego okresu", Muzeum Mazowieckie w Płocku, wrzesień - październik 2006; 3) "Piękno do mnie przyszło - Wojciech Weiss. Malarstwo białego okresu", Muzeum w Brodnicy, grudzień 2007 - marzec 2008
Estymacja: 55 000 - 75 000 zł
olej/płótno, 50 x 65 cm
sygnowany p. d.: `W Weiss`
WYSTAWIANY: Morze bez końca, niebo bez końca...: Bałtyk w malarstwie Wojciecha Weissa i Aneri Ireny Weissowej, Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu. Dział Wystawienniczy Galeria Sztuki Współczesnej, czerwiec-sierpień 2009 r.
POCHODZENIE: spuścizna artysty
LITERATURA: katalog wystawy - Morze bez końca, niebo bez końca...: Bałtyk w malarstwie Wojciecha Weissa i Aneri Ireny Weissowej, Fundacja Muzeum Wojciecha Weissa, 2009
Estymacja: 40 000 - 60 000 zł
olej, tektura; 13 x 21 cm;
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany);
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku monogram wiązany WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 000527
oraz odręcznie dopisany nr 4.
Portret kobiety -Katarzyny Struszkiewicz
olej, płótno, 65 x 50 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
Według przekazu właścicieli osoba portretowana pochodzi z rodziny Taranczewskich.
akwarela, papier; 43,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej strony: WW
Na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; oraz nr 000727
Ołówek, papier, 22 x 27 cm
Sygnowany l.d.: WW
Na odwrociu faksymil podpisu i numer 005095
Ołówek, papier, 22 x 27 cm
Sygnowany l.d.: WW
Na odwrociu faksymil podpisu i numer 005094
Ołówek, papier, 22 x 27 cm
Sygnowany p.d.; WW
Na odwrociu faksymil podpisu i numer 005100
WIDOK Z LOGGETTY NA PLAC ŚW. MARKA
Ołówek, papier, 22 x 27 cm
Sygnowany p.d.; WW
Na odwrociu faksymil podpisu i numer 005075
Ołówek, papier, 27 x 22 cm
Sygnowany l.d.: WW
Na odwrociu numer 005068i faksymil podpisu
WIDOK NA SANTA MARIA DELLA SALUTE
Ołówek, czarna kredka, papier, 22 x 27 cm
Sygnowany p.d.: WW
Na odwrociu faksymil podpisu i numer005099
WIDOK NA LOGGETTĘ I PLAC ŚW. MARKA
Ołówek, papier, 27,5 x 22 cm
Sygnowany p.d.: WW
Na odwrociu faksymil podpisu i numer 005101
Ołówek, papier, 22 x 27 cm
Sygnowany p.d.: WW
Na odwrociu faksymil podpisu i numer 005077
Tusz, piórko, papier, 27 x 22 cm
Sygnowany p.d.: WW
Na odwrociu faksymil podpisu i numer 005067