WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
olej/tektura, 23,5 x 34 cm
sygnowany l.d.: `WW`
"Piękno do mnie przyszło
15 000 - 20 000 zł
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej, tektura; 50 x 64,5 cm
Sygn. l.d. WWeiss 1922
Estymacja: 40 000 - 45 000 zł
olej, tektura; 23,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej nr 000819
olej, tektura; 25 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
Na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej nr 000825
Żona artysty z synem w ogrodzie przy willi w Krakowie - Aneri i Stasio, ok. 1933
olej, płótno; 65 x 49 cm;
sygn. l. d.: WWeiss;
Na odwrocie faksymile monogramu WW z cyfrą 2 i z nr 0926
Wschód księżyca - Kalwaria, ok. 1906
olej, tektura; 27 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć z napisem: Ze zbioru dzieł Wojciecha Weissa. Dom Artysty, wewnątrz pieczęci faksymile monogramu WW, niżej numer 000513
olej, tektura; 42 x 27 cm;
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie faksymile monogramu artysty WW niżej cyfra 4 oraz numer ze spuścizny artysty 0278;
niżej napis odręczny ołówkiem: Kalwaria 1906;
na ramie nalepka z Muzeum Mazowieckiego w Płocku
akwarela, papier; 24,5 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
Na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY,
poniżej nr 001320,
u dołu napis ołówkiem: Hanusia w Kalwarii (w pokoju na parterze przy sypialni Rodziców) 1921
olej, płótno; 97 x 66 cm;
sygn. p. d.: WW (monogramem)
Na odwrocie nalepka z: TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE z Nr. 1837 z datą: 1909 oraz odręcznie wpisanym autorem pracy: Weiss Wojciech
akwarela, papier; 30 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
Na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej nr 001044, u dołu z prawej napis ołówkiem: 1912
akwarela, papier; 20,4 x 42,8 cm;
sygn. i dat. u dołu po środku: WW 1915 (ołówkiem)
oraz l. d.: sucha pieczęć z tarczą herbową i kotwicą.
Na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA/ DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW i numerem: 001025 oraz napisem ołówkiem u dołu: Kalwaria 1915
ołówek, tusz lawowany, papier, 40 x 29,8 cm;
sygn. z prawej strony ołówkiem: WW [monogram wiązany].
Na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej nr 001567, u dołu napis ołówkiem: 1930-35
olej, tektura; 12,5 x 21 cm,
sygn. p. d.: WW, Na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WISSA. DOM ARTYSTY, nr 000539 oraz napis wtórny: Odpoczynek (Kalwaria) /
(ołówkiem)
olej, płótno; 33 x 45 cm;
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie faksymile monogramu WW z cyfrą 2 oraz nr 0860
akwarela, papier; 25 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
Na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem:
ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej nr 001534, u dołu napis ołówkiem: Staś 1928
Olej, płótno; 67 x 51,7 cm
Sygn. l.d. WW
Estymacja: 45.000 - 50.000 zł
akwarela, ołówek, papier; 37 x 27 cm
Estymacja: 4000 - 7000 zł
Akt siedzącej dziewczyny, 1912 r.
akwarela/papier, 44 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `WW`
Estymacja: 6 000 - 8 000
akwarela, ołówek/papier, 35,5 x 49,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `WWeiss`
Estymacja: 6 000 - 8 000