GÓRKA Wiktor (1922 Komorowice - 2004 Warszawa)
offset/papier,
83,5 x 57,5 cm
sygn. p.g.: `W.Górka 78`
cena wywoławcza: Wykup abonament
offset/papier,
82,5 x 57,5 cm
sygn. p. śr.: `W. Górka 72`
offset/papier,
83 x 57,5 cm
sygn. p.d.: `W.Górka 78`
Kabaret (Reż. Bob Fosse ), 1973;
83 x 58 cm, sygnowany "W. Górka 73". Najsłynniejszy w świecie polski plakat filmowy.
Szpieg szoguna (Shohin Kasegi)
film japoński; reż. S. Ozawa
plakat barwny;
wymiary: 825 x 580 mm;
sygn.: W. Górka 73;
druk: Rzeszów 1973, nakład 9 000 egz.
Lit.: K. Dydo, Polski plakat filmowy, Kraków 2000, poz. 550
film amerykański;
reż. P. Brooks; wyst. C. Cardinale, B. Lancaster, J. Palance;
plakat barwny;
wymiary: 830 x 575 mm;
sygn.: W. Górka 68;
wyd. CWF Warszawa 1970, nakład 5 200 egz.
Miłosne przygody Moll Flanders (The Amorous Adventures of Moll Flanders)
film angielski; reż. T. Young;
plakat barwny;
wymiary: 825 x 575 mm;
sygn.: W. Górka 69; wyd. CWF Warszawa 1969, nakład 5 200 egz.
Lit.: "Magazyn Filmowy", nr 44 (1972), s. 16
2001: Odyseja kosmiczna (2001 a Space Odyssey);
film amerykański; reż. S. Kubrick;
plakat barwny;
wymiary: 840 x 575 mm;
sygn.: W. Górka 73; druk: Rzeszów 1973, nakład 8 000.
Lit.: K. Dydo, Polski plakat filmowy, Kraków 2000, poz. 549
film amerykański; reż. B. Fosse; wyst. L. Minelli, M. York, J. Grey
plakat barwny;
wymiary: 835 x 575 mm;
sygn.: W. Górka 1973; druk: Rzeszów 1973, nakład 9 050.
Lit.: K. Dydo, Polski plakat filmowy, Kraków 2000, poz. 548
Królowe Dzikiego Zachodu (Les Petroleuses)
film francuski; reż. Ch. Jaque;
wyst.: B. Bardot, C. Cardinale;
plakat barwny;
wymiary: 815 x 570 mm;
sygn.: W. Górka 73; wyd. CWF Warszawa 1973, nakład 12 500 egz.