1 zł
2 600 000 zł

RYTKA Zygmunt (1947 Warszawa - 2018)

Obiekty chwilowe. Projekt rozpadu

1987
brom, papier, 51,5 x 63 cm,
sygn., dat., opis i odcisk wskazującego palca artysty na odwrocie,
nakład: 1/1
vintage print

Fotografia należy do jednego z najważniejszych cykli artysty. "Projekt rozpadu", realizowany w latach 1987-1989, bazuje na pojęciach czas, woda i kamień.
Praca szczególnie ceniona przez artystę, gdyż zdradza cechy wcześniejszych rozważań nad naturą i wprowadza w naruszanie trwałości materii. Bezpośrednio nawiązuje kompozycją do wcześniejszych cykli: "Ciągłość nieskończoności" i "Obiekt nietrwały". Przedstawia dokładny kadr z konceptualnego filmu "Obiekty chwilowe - projekt rozpadu".

cena wywoławcza: Wykup abonament

Bluff, 1978

fotografia czarno-biała, brom,
papier, 38,3 x 28,7 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie oraz odcisk palca wskazującego artysty, odbitka autorska, nakład: 1/1, vintage print

Ciągłość nieskończoności, 1984 r.

fotografia czarno-biała, brom/papier, 30,5 x 40,5 cm
sygnowany, datowana i opisana na odwrociu: `CIĄGŁOŚĆ NIESKOŃCZONOŚCI | CONTINUAR INFINITY | 1984 | Z. RYTKA`
oprawa RENES

sygnowana, datowana i opisana na odwrociu

fotografia czarno-biała, brom/papier, 40,5 x 30,5 cm

Obiekt nietrwały, 1989 r.

sygnowana i opisana na odwrociu: `RYTKA ZYGMUNT | OBIEKT NIETRWAŁY | IMPERMANENT OBJECT |1989 | Z. RYTKA`
na odwrociu naklejki: `PROGRAM | Rytka Zygmunt | Obiekt nietrwały 1989 6/2/1 `PROGRAM SZTUKI | 761 RYTKA`, `RENES |ARTYSTYCZNA OPRAWA OBRAZÓW`

Z cyklu "Fiat 126p", 1976/2007 r.

fotografia barwa/papier,
20 x 30 cm
na odwrociu opisany: `RYTKA ZYGMUNT | "FIAT 126 p" 1976/2007 CD | [odcisk kciuka] Z. Rytka`

Obiekty chwilowe. Projekt transformacji, 1987-2003 / 2007

wydruk atramentowy pigmentowy, papier Kodak Professional Endura
22 x 24,2 cm,
sygnowana, datowana, opisana na odwrocie,
odcisk palca wskazującego na odwrocie,
nakład: nieokreślony

Z cyklu Ciągłość nieskończoności, 1983

brom, papier, 50,2 x 40,2 cm,
sygn., dat., opisana i odcisk wskazującego palca artysty na odwrocie,
nakład: nieokreślony
vintage print

Jedna z pierwszych prac otwierających cykl "Ciągłość nieskończoności". Artysta wykonał ją w 1983 r., zapoczątkowując w ten sposób serię prac należących do jednego z najważniejszych cykli w swojej twórczości. Zdjęcie stało się wstępem do analizy współzależności pomiędzy naturą a człowiekiem, ukazało kamień jako zapis czasu, jako "trwałość stałą". Fotografia wielokrotnie wystawiana, m.in.: Mała Galeria ZPAF-CSW, Warszawa (1983); Galeria Labirynt, Lublin (1984); Muzeum Sztuki, Łódź (2000); Muzeum Historii Fotografii w Krakowie (2002).

Ciągłość nieskończoności, 1992/2003

fotografia czarno-biała unikatowa,
realizacja specjalna do okładki EXIT, 21x29,6 cm

Ciągłość nieskończoności / Continual Infinity, 1984/2005

fotografia czarno-biała, wydruk atramentowy pigmentowy, papier Kodak Professional Endura,
25,3 x 20,3 cm
sygn., dat., i opis na odwrocie oraz odcisk palca na odwrocie, wydruk autorski, nakład: nieokreślony

Moje formy zapisu, 2010

34x27x8cm
technika własna

Telefon do..., 1973

6 fotografii czarno-białych, brom, papier, karton, 9 × 7,5 cm (każda), 27,5 × 16 cm (całość); całość sygn., dat., opisana na odwrocie, odcisk palca wskazującego na odwrocie; odbitki autorskie, nakład: 1/1 vintage print

Obok sztuki, Meeting - Copenhagen, Gliptoteka, 1991

fotografia czarno-biała, brom, papier, 46 × 59 cm; sygn., dat., opisana na odwrocie, odcisk palca wskazującego na odwrocie; odbitka autorska, nakład: 1/1 vintage print

Moje formy przekazu - 16 mm (obiekt), 2010

taśma filmowa - 16 mm, pleksi, 31 × 46 × 9 cm; sygn., dat., opisana na odwrocie, odcisk palca wskazującego na odwrocie; nakład: 1/1,

Obiekt nietrwały, 1989/2005

fotografia czarno-biała,
20x20 cm

Lata 80-te XX w., 2009

obiekt fotograficzny, 23,2 x 28, 7 cm (wym. podsta wy); sygn., dat., opisana na odwrocie; odcisk palca wskazującego, nakład: unikat

Obiekt nietrwały, 1990

fotografia czarno-biała, brom, papier, 44 x 60 cm; sygn., dat., opisana na odwrocie, odcisk palca wskazującego, odbitka autorska, nakład: 1/1, vintage print

Ciągłość nieskończoności,1984

fotografia czarno-biała, brom, papier, 40,5 x 54,7 cm; sygn. na odwrocie; odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vinatge print

Bluff, 1978

fotografia czarno-biała, brom, papier, 38,3 x 28,7 cm;
datowany na odwrocie, sygn.: Z. Rytka oraz odcisk palca

liczba obiektów: 138