1 zł
2 600 000 zł

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

Szczęśliwy dzień

olej/sklejka, 100,5 x 120,5 cm
sygnowany l.d.: 'Rafał Malczewski'
na odwrociu fragmentarycznie zachowana nalepka TZSP w Warszawie z tytułem autorskim

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

PEJZAŻ KANADYJSKI

akwarela, papier, 37,5 x 55 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: R.Malczewski

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

ZIMA W MIEŚCIE, ok. 1950

olej, węgiel, tektura
38 x 55,5 cm
na odwrocie tuszem napis: 313.

własność artysty, następnie jego rodziny - Zofii Mikuckiej-Malczewskiej i Barbary Lorenc - w Kanadzie.

* do wylicytowanej ceny doliczona zostanie opłata organizacyjna (Premium) w wys. 26 % (VAT, droit de suite i podatek graniczny - 8%).

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

PEJZAŻ ZIMOWY, 1942-1950

na odwrocie: Szkic pejzażu brazylijskiego
akwarela, papier
51 x 68,5 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
na odwrocie w l.g. narożniku napis ołówkiem: 61;
na szkicu w partii nieba, po prawej napis węglem: 352.

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

KWIATY (MILKWEEDS), 1950-1956

gwasz, tempera, tektura70,5 x 56 cm
sygn. p.d.: Rafał Malczewski

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

Pejzaż podgórski, przed 1939

olej, tektura; 25 x 30 cm;
sygn. p. d.: Rafał Malczewski
Praca prezentowana na wystawach: Jacek i Rafał Malczewscy, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, 17.03 - 31.07.2012 r. oraz Jacek i Rafał Malczewscy, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, 25.03 - 04.09.2011 r. (tu datowany na ok. 1955)

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

Pejzaż z chatą

akwarela, ołówek/papier, 38 x 55,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany p.d.: 'Rafał Malczewski'

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

STACJA KOLEJOWA, ok. 1930

olej, płótno
69,5 x 99,5 cm
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
Na odwrocie nalepka ze stemplem Miejskiego Konserwatora Zabytków przy Prezydium Rady Narodowej miasta Krakowa potwierdzająca zgodę na wywóz obrazu za granicę; na nalepce odręcznie, atramentem: - data: 30. VII 65; - nr zezwolenia: 367/65; - nieczytelny podpis.
Ponadto różne napisy na płótnie: 27 x 39 | 2931 | [.] # 145-62-3 | Strech[..]

* do wylicytowanej ceny doliczona zostanie opłata organizacyjna w wys. 26 %

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

SAMOTNY DOM MIĘDZY DRZEWAMI, lata 1945-1950

akwarela, papier
37,5 x 54,5 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

JESIENNY BUKIET, ok. 1950

olej, tektura
70 x 88 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
Na odwrocie szkic czarną kredką lub ołówkiem: martwa natura z kwiatami w wazonie.
Napis tuszem: 403

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

Podhale

olej/tektura, 46,8 x 57,8 cm
na odwrociu napis kredką: 'Bibuła | Arkusz 25 (?)'

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

ZIMA W GÓRACH

olej, płótno, 89 x 59 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

W lesie

akwarela/papier, 38 x 55,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'R. Malczewski'

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

Cmentarz

akwarela, gwasz/papier, 50 x 70 cm (w świetle passe-partout)

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

Widok miasta Rab w Chorwacji

sygn. l.d.
akwarela, papier
35.5x50 cm

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

Szymon Słupnik, 1956 r.

olej/płótno, 94 x 74 cm
sygnowany i datowany l.d: 'Rafał Malczewski 56'

POCHODZENIE
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

Kwiaty w dzbanie

akwarela, papier; 54 x 36 cm;
sygn. p. d.: Rafał Malczewski

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

Pejzaż z chatą

akwarela, ołówek/papier, 41 x 57,5 cm
sygnowany i opisany p.d. 'Kochanej buzusi Rafał Malczewski | 24 grudnia | Kochanej (?)'

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

Pejzaż z Rio, 1944 r.

akwarela/papier, 31 x 23 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Rafał Malczewski | Rio - 1944'

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

Wiosna na Podhalu

akwarela/papier, 35,5 x 50,5 cm

liczba obiektów: 437