FILIPKIEWICZ Stefan (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)
Tatry. Widok znad Czarnego Stawu Gąsienicowego na Mały Kościelec, ok. 1918
Olej, tektura; wym.: 29 x 39 cm; sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz. Praca oprawiona.
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, papier; 45 x 67,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz.
MARTWA NATURA Z ŻÓŁTYMI RÓŻAMI I PORCELANOWĄ FIGURKĄ
Olej, tektura; 34 x 50 cm
Sygnowany p.d.: Stefan Filipkiewicz
akwarela/papier, 49 x 71 cm (w świetle ramy)
sygnowany p.d.: 'Stefan Filipkiewicz'
akwarela/papier, 41 x 60,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.
akwarela, papier
46x68 cm (w świetle passe - partout )
olej, płótno, 95 x 76 cm,
sygn. i dat. l.d.: Stefan Filipkiewicz 1914
gwasz, tektura; 72 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz;
Lit.: Adam Konopacki, Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska, W orbicie Młodej Polski, Katalog wystawy podróżnej, z cyklu Spotkania ze sztuką, Łaziska Dolne, 2012, kat. 10.
Jastrzębia Góra/Burzliwe morze, 1939 r.
olej, płótno, 50 × 70,5 cm
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz/1939
na odwrocie trzy nalepki z opisem: Jastrzębia Góra/Burzliwe morze oraz numerem 27115
olej, płótno, 85 × 121 cm,
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz/1936,
na odwrocie nalepka wystawowa z numerem 44733 z tytułem Las oraz nalepka z odręcznym napisem Lato, a także fragmenty zatartej nalepki wystawowej, na krośnie odręczny napis ołówkiem:
akwarela, papier, 48 × 68 cm
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
akwarela, papier; 34 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Filipkiewicz.
akwarela, tektura; 35,7 x 49,5 cm w świetle ramy;
akwarela/papier, 33,5 x 48,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany p.d.: ‘Stefan Filipkiewicz’
akwarela/papier, 28,5 x 42,5 cm (w świetle ramy)
na rewersie wtórny opis: ‘STEFAN FILIPKIEWICZ | 10a’
Widok na Świnicę z Bystrego, 1928 r.
akwarela, papier, 47,5 x 67,5 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz/1928
Domy w pejzażu zimowym, 1904 r.
akwarela, gwasz, papier/tektura, 22 x 28 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz/1904
akwarela na szkicu ołówkiem, papier,
66 x 100 cm; sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Widok z Wawelu na Kraków, 1911 r.
litografia barwna/papier, 30 x 40 cm
sygnowany i datowany na kamieniu p.d.: 'ST. Filipkiewicz 1911'
Praca z Teki "Zjazd Lekarzy i Przyrodników" wydanej w 1911 roku wydanej w Krakowie