ERB Erno (Lwów 1890 - Lwów 1943)
olej, tektura; 50 x 34 cm;
sygn. l. d.: EErb.
cena wywoławcza: Wykup abonament
SCENA LWOWSKA. NA TARGU WE LWOWIE
olej, płótno
35 x 48,5 cm
sygn. l.d.: E. Erb
Pochodzenie: kolekcja prywatna we Wrocławiu.
Obraz opisany i reprodukowany:
- Spacer po galerii malarstwa polskiego z przełomu XIX i XX wieku [pod red. K. Kurpiewskiej], Muzeum Miejskie Wrocławia, Wrocław 2014, s. 31, il. na s. 31 oraz 89.
POD POMNIKIEM AMFITRY WE LWOWIE
olej, płyta, 49 x 64 cm
sygn. p.d.: Eerb
sygn. p.d.
olej, tektura
50x70 cm
NA TARGU PRZED RATUSZEM WE LWOWIE
olej, tektura
48,5 x 69,2 cm
sygn. p.d.: E Erb
gwasz na tekturze, 46 x 58 cm,
sygnowany l.d. "E. Erb".
olej/tektura, 25 x 35 cm
sygnowany p.d.: 'EErb'
gwasz, akwarela, tektura, 49,5 x 69,5 cm,
sygn. l.d.: E Erb.
sygn. p.d.
olej, tektura
34.5x48 cm
olej/tektura, 20,5 x 32 cm (w świetle ramy)
sygnowany p.d.: 'E. Erb'
olej/tektura, 23,5 x 32 cm (w świetle ramy)
sygnowany p.d.: 'E. Erb'
olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: E Erb
na odwrocie napis kredką: Erno Erb / Przekupki
oraz nalepka z numerem L. 35/ 559