DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)
Licytacja Nowosielskiego w Muzeum Narodowym w W-wie, 2009
technika własna/płótno
46 x 55 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
Chrystus i ZOMO, 1990 r. - z cyklu Podróże Autostopem
olej/płótno,
63 x 52,5 cm
sygn. p. d.: `CHRYSTUS I ZOMO | E. DWURNIK 90`
na odwrociu: `1990 | E. DWURNIK | NR: IX 505.1505 | CHRYSTUS | I ZOMO`
olej/płótno,
81 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: `E.DWURNIK 07`
opisany na odwrociu: `2007 | E.DWURNIK | "PUSZCZA NIEPOŁOMICKA" | NR: XIII | 262 | 3734`
Cukinie, pomidory i trzy świnki (2010)
sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
24x31.5
olej, płótno,
51,5 x 62,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Bez tytułu, ("Dwurnik na Fałacie") Edward Dwurnik zamalował obraz Antoniego Fałata "Poligon"
Św. Anna-Krakowskie Przedmieście, 1998
olej, płótno;
73 x 65,5 cm
sygn. p.d. E. DWURNIK 1995; l.d ŚW. ANNA-KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE
Dorota, 1970 r. - Cykl XIV Portret
olej/płótno, werniks,
139 x 108 cm
sygnowany i datowany p.d. `E.DWURNIK | 1970`
akwarela, gwasz, papier, 32 x 24 cm;
sygn. p. d.: USTKA / 26.08.2009 / E.DWURNIK
tempera, płótno,
46 x 54.5 cm;
sygn. p. d.: E. DWURNIK / 2005 / Globus;
na odwrocie napisy autorskie: 2005 / E.
DWURNIK/ "Globus w miasteczku" / NR: XXIII - 156 / 3404
akwarela, tempera, papier,
46 x 55 cm;
sygn. u dołu po środku: E. DWURNIK 08 / KRAKÓW - WENECJA; na odwrocie pieczątka: AKWARELA / E. DWURNIK oraz: NA PAPIERZE NR: 2005
sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
24x32
MOST NA WIŚLE I PAŁAC KULTURY, cykl WARSZAWA, 1997/2009 r.
inkografia/papier,
54 x 60 cm
sygnowana ołówkiem p. d.: `Dwurnik`, l. d.: numer edycji: `8/100`
wg: "Most na Wiśle i Pałac Kultury", 1997 r. cykl "Warszawa" akwarela/płótno, 200 x 220 cm sygnowany i opisany p.d.: `WARSZAWA | 1997 | E. DWURNIK`, nr kat. autorskiego: 2399
BAROK, cykl DWUDZIESTY TRZECI, 1999/2009 R.
inkografia/papier,
30 x 29 cm
sygnowana ołówkiem p. d.: `Dwurnik`, l. d.: numer edycji: `7/100`
wg: "Barok", 1999 r. cykl "Dwudziesty Trzeci" olej, akryl/płótno, 210 x 200 cm, nr kat. autorskiego: 2496
olej, płótno,
89 x 116 cm;
sygn. p. d.: 2005 / E. DWURNIK / TARNÓW; na odwrocie opis autorski
olej, płótno,
73 x 100,5 cm;
sygn. p. d.: E. DWURNIK 90; na odwrocie napisy: 1990 / E. DWURNIK / NR. IX.483 / 1492 / KOZŁÓWKA / MAGAZYN
akryl / płótno, 55 x 46 cm, sygn.
gwasz/papier,
55 x 46 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `GDAŃSK 2008 | E.DWURNIK`