1 zł
2 600 000 zł

KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)

ODPOCZYWAJĄCA, 1908-1912

pastel, 16,2 x 20,1 cm w świetle passe-partout, u dołu odręczny napis w języku francuskim "A Melle Germaine Ammant[?]/aprřs l`amours/avec Alfons Karpiński Rue Bonaparte/30"

cena wywoławcza: Wykup abonament

Akt kobiety

olej, tektura, 39 x 26 cm; sygn. l.d.: A Karpiński

Żółte róże w kulistym wazonie

olej na tekturze, 33 x 49 cm
sygn. l.śr.: "A Karpiński"

WNĘTRZE Z BIAŁYM KOTEM, 1928 r.

Olej, płótno; 90,5 x 90 cm
Sygn. p. g.: A. Karpiński | 1928
Na odwrocie nalepka papierowa (na porzecznej listwie krosna): INSTYTUT PROPAGANDY SZTUKI | Autor A. Karpiński | Tytuł dzieła Wnętrze z białym kotem. | Rodzaj dzieła ol. Cena 2500. |
Podpis autora A. Karpiński

PORTRET KOBIETY 1924 r.

Olej na płycie 79 x 63,5 cm
Sygnowany i datowany p.d. - "A. Karpiński 1924"

W saloniku

olej, płótno,
95 x 74 cm;
sygn. l. d.: A. Karpiński / 1930.

Dziewczyna w stroju ludowym ok. 1905-191

olej, płótno,
44,5 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: a. Karpiński

Floksy

olej, tektura,
69 x 80 cm;
sygn. z lewej strony: a. Karpiński

Żółte róże

olej, tektura
35x50
sygnowany p.śr.

Kwiaty w wazonie

olej, tektura, wym.: 33 x 48 cm
sygn. l.śr.: Alfons Karpiński

Żółte róże w wazonie

olej, tektura, wym.: 45 x 63 cm
sygn. l.d.: A. Karpiński

Róże

sygn. l.śr.
olej, tektura
39x49

Róże w wazonie

sygn. l.śr.
olej, tektura
38.5x70

Kwiaty

Olej, tektura, 35 x 50 cm;

Portret dziewczyny

ołówek, papier, wym.: 46,5 x 30 cm, sygn. p.d.: A.Karpiński
Lit.: M. Bartoszek, Alfons Karpiński, Z salonu i buduaru - katalog zbioru, Kraków 2003, Salon Antykwaryczy Nautilus, poz. 87 (repr.).

Portret młodej kobiety

ołówek, papier, wym.: 46,5 x 30 cm,
sygn.p.d.: A. Karpiński.
Lit.: M. Bartoszek, Alfons Karpiński, "Z salonu i buduaru" - katalog zbioru, Kraków 2003, Salon Antykwaryczny Nautilus, poz. 86 (repr.)

Kwiaty

olej, tektura, wym.: 35 x 99 cm,
sygn. l.d.: A Karpiński.

Begonie

olej, tektura, wym.: 49,5 x 69 cm, n/s.
Lit.: "Z salonu i buduaru", katalog zbioru prac Alfonsa Karpińskiego, opr. Monika Bartoszek, Nautilus 2003 r.,
kat. 7 (repr. 20).

Kwiaty, ok. 1927

akwarela, papier, wym. 33 x 46 cm, n/s.; na odwrocie szkice ołówkiem.

Biały kotek

olej, tektura, wym.: 35 x 35 cm, n/s.
Lit.: "Z salonu i buduaru", katalog zbioru prac Alfonsa Karpińskiego, opr. Monika Bartoszek, Nautilus 2003 r., kat. 13 (repr. 27).

liczba obiektów: 875