KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)
pastel, 16,2 x 20,1 cm w świetle passe-partout, u dołu odręczny napis w języku francuskim "A Melle Germaine Ammant[?]/aprřs l`amours/avec Alfons Karpiński Rue Bonaparte/30"
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej na tekturze, 33 x 49 cm
sygn. l.śr.: "A Karpiński"
WNĘTRZE Z BIAŁYM KOTEM, 1928 r.
Olej, płótno; 90,5 x 90 cm
Sygn. p. g.: A. Karpiński | 1928
Na odwrocie nalepka papierowa (na porzecznej listwie krosna): INSTYTUT PROPAGANDY SZTUKI | Autor A. Karpiński | Tytuł dzieła Wnętrze z białym kotem. | Rodzaj dzieła ol. Cena 2500. |
Podpis autora A. Karpiński
Olej na płycie 79 x 63,5 cm
Sygnowany i datowany p.d. - "A. Karpiński 1924"
Dziewczyna w stroju ludowym ok. 1905-191
olej, płótno,
44,5 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: a. Karpiński
olej, tektura, wym.: 33 x 48 cm
sygn. l.śr.: Alfons Karpiński
olej, tektura, wym.: 45 x 63 cm
sygn. l.d.: A. Karpiński
sygn. l.śr.
olej, tektura
38.5x70
ołówek, papier, wym.: 46,5 x 30 cm, sygn. p.d.: A.Karpiński
Lit.: M. Bartoszek, Alfons Karpiński, Z salonu i buduaru - katalog zbioru, Kraków 2003, Salon Antykwaryczy Nautilus, poz. 87 (repr.).
ołówek, papier, wym.: 46,5 x 30 cm,
sygn.p.d.: A. Karpiński.
Lit.: M. Bartoszek, Alfons Karpiński, "Z salonu i buduaru" - katalog zbioru, Kraków 2003, Salon Antykwaryczny Nautilus, poz. 86 (repr.)
olej, tektura, wym.: 49,5 x 69 cm, n/s.
Lit.: "Z salonu i buduaru", katalog zbioru prac Alfonsa Karpińskiego, opr. Monika Bartoszek, Nautilus 2003 r.,
kat. 7 (repr. 20).
akwarela, papier, wym. 33 x 46 cm, n/s.; na odwrocie szkice ołówkiem.
olej, tektura, wym.: 35 x 35 cm, n/s.
Lit.: "Z salonu i buduaru", katalog zbioru prac Alfonsa Karpińskiego, opr. Monika Bartoszek, Nautilus 2003 r., kat. 13 (repr. 27).