MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
PORTRET KOBIETY JAKO SALOME, 1909 R.
olej/tektura, 81 x 64 cm
sygnowany i datowany wzdłuż lewej krawędzi u góry: `J.Malczewski. 1909`
na odwrocie pieczątka ze składu przyborów malarskich R. Aleksandrowicz w Krakowie
cena wywoławcza: Wykup abonament
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret młodej kobiety z różą, 1909
olej, tektura
72,5 x 91,5 cm;
sygn. l. d.: J Malczewski 1909
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
piórko, tusz, papier
21 x 33 cm (w świetle oprawy);
l. g.: pieczątka - ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ, pieczątka powtórzona na odwrocie wraz z numerem 138
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
sygn. dat. l.d.
akwarela, papier
37.5x37
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
PORTRET MĘŻCZYZNY Z CZERWONYM MAKIEM
olej, płótno,
54.5 x 41.3 cm
Sygnowany l.d.: J Malczewski | 1909
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, płótno, 123,5 x 73
sygn. p. d.: Jacek Malczewski / 1898 - 18/8 1910
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret Stanisława Marcelego Nałęcz-Dobrowolskiego, 15.III.1911
ołówek, papier
19 x 22 cm
sygn. l. śr: Marzec 15/ JMalczewski/ 1911
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret Marii Nałęcz-Dobrowolskiej, 1911
ołówek, papier
19 x 22 cm
sygn. p. śr: JMalczewski/ 1911-14/ Marzec 1911
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, deska
46 x 62,6 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: Hyacinthe Malczewski
á Cracovie 1922 Mars
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
piórko, tusz, papier jasnokremowy,
12,5 x 20 cm;
okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW / MARII MALCZEWSKIEJ oraz nr 81
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, tektura
72,5 x 91,5 cm
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
tusz lawowany na podrysowaniu ołówkiem
papier, 35,6 x 32,3 cm (w świetle oprawy)
na odwrocie szkice ołówkiem oraz okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW / MARII MALCZEWSKIEJ;
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Szkic do kompozycji figuralnej
rysunek dwustronny
piórko, tusz, papier
19 x 29 cm (w świetle oprawy);
okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW / MARII MALCZEWSKIEJ
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
węgiel, ołówek na tekturze,
23,5 x 16 cm,
okrągła pieczęć heraldyczna "ze zbiorów Marji Malczewskiej"
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, sklejka
99,5 x 53 cm;
u dołu z lewej ślady sygnatury: J. Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
piórko, tusz, gwasz, papier
11,2 x 23,7 cm;
sygn. p. d.: JM.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
SZKIC KOMPOZYCJI Z DWIEMA POSTACIAMI
olej, tektura,
21.8 x 24.3 cm
sygnowany p.d.: Jacek Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, płótno,
93.5 x 73.5 cm
sygnowany l.d: J Malczewski 1913
Z tyłu na krośnie cztery drukowane nalepki: "MARTEL" | MARKA OCHRONNA | FABRYKA WYROBÓW | DRZEWNYCH | w | STRYSZOWIE. ?Ponadto napis kredą: IMP 9175; ?nalepka transportowa (?) Made in France.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, karton,
39.5 x 31.5 cm
sygnowany wzdłuż dolnej krawędzi: JMalczewski 1905
Na odwrocie oprawy karta z tekstem informującym o kilku obrazach Malczewskiego przedstawiających tego samego modela.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
akwarela, papier, 14 x 9,5 cm,
sygn. l.g.: J. Malczewski