DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)
Bardzo przystojne gruszki (2012)
sygn. dat.p.d.,
akwarela, gwasz, papier,
30x22.5 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, tempera, papier, wym. 30x21 cm
akwarela, tempera, papier, 46 x 55 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `E. DWURNIK 2010`, l. d. tytuł autorski oraz opis i pieczęcie autorskie na odwrociu
Estymacja: 3 200 - 4 000
akryl/plotno,
33 x 46 cm,
sygn.
nr 183 z cyklu "Podróże autostopem" (cykl IX)
olej, płótno, 73,5 x 55 cm;
sygn. i dat. p.d.: 80. E. DWURNIK;
na odwrocie dat. oraz sygn. wraz z numerem katalogu autorskiego: 1980 / E. DWURNIK / IX - 183. 677; na blejtramie naklejka autorska z opisem
Akademia Górniczo Hutnicza (2008)
sygn. dat. p. d.
akwarela, tempera, papier
32x24 cm
sygn. dat. p. d.
akwarela, tempera, papier
24x32 cm
olej/płótno,
114 x 145 cm
sygnowany i datowany p.d.: `MUNS TER | E. DWURNIK 1984`
na odwrociu opisany i nr kat. autorskiego: `E.DWURNIK | 1984 | 933 | NR IX - 283 - 933 | MöNS TER`
na odwrociu naklejka wystawowa z warszawskiej Zachęty
WYS TAWIANY :
Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy, Zachęta, Warszawa, 08.09.- 07.10.2001
Obraz pochodzi z cyklu IX Podróże Autostopem (od 1967, kontynuowany). Porównaj: Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001 (wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy" 08.09.-
07.10.2001), Cykl IX poz. 283.
Estymacja: 35 000 - 40 000
akwarela, tempera, papier,
44,5 x 53,5 cm;
sygn. p. d.: 2010 / E.DWURNIK,
olej na płótnie
55 x 46 cm
sygn.dat.p.d.
akwarela, tempera, papier
32x24
olej, płótno,
60 x 60 cm;
sygn. p. d.: 2004/ E. DWURNIK
opisany na odwrocie: 2004/ "Patelnia"/ NR: XXIV/ 61/ 3192
akwarela, tempera/papier, 24 x 32 cm
(arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.`DWURNIK 2010`, l. d.: `PASZCZAKI` i pieczęcie autorskie na odwrocie
Estymacja: 2 600 - 3 200 zł
akwarela, tempera/papier, 46 x 55 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `2010 E.DWURNIK` oraz opis i pieczecie autorskie na odwrociu
Estymacja: 3 200 - 4 000 zł
Warszawa - Kościół Św. Krzyża, 1981
olej, płótno, 97 x 146 cm;
sygn. p. d.: 1981 E. DWURNIK 725
l. d. napis: WARSZAWA / Kościół Św. Krzyża
na odwrocie napis autorski: E. DWURNIK/ 1981/
NR: XI - 31 - 725, nalepka wystawowa