KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)
gwasz, karton, 23 x 37,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: A. Karpiński. 1916. / 1-V / Gromnik
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura, 50 x 70 cm; sygn. l.d.: a. karpiński
na odwrocie napis autorski: Róże żółte. / obraz ten jest ory. / ginalną moją pracą / A. Karpiński
olej, tektura, 54 x 45 cm; sygn. z prawej: a. karpiński / 1952.
Olej, tektura; 48,8 x 69 cm
Sygnowany czarnym olejem p. d.: a. Karpiński
olej, tektura, 60,3 x 47
sygn. p.d.A.Karpiński 07.
olej, tektura, wym.: 40 x 55 cm
sygn. p.r.: A. Karpiński; Na odwrocie naklejka BWA w Krakowie.
KWIACIARKI NA PARYSKICH BULWARACH, 1910 [?]
olej na desce,
13,6 x 20,1 cm,
sygnowany ołówkiem l.d. "A.Karpiński" oraz na plecach ołówkiem "A.Karpiński / Kraków [zatarte] / Paryż 1910 {słabo czytelne]" i dedykacja "Wielce Szanownemu Panu / Tadeuszowi Wierzejskiemu / na pamiątkę [podpis] / Kraków 10/3 50."
PORTRET PANI LEONTYNY KOPYSTYŃSKIEJ, 1923
Pastel, papier naklejony na tekturę; 50 x 43 cm
Sygnowany l. d.: a. karpiński
Na odwrocie p. g. owalna pieczęć: MAGAZYN [PRZYBORÓW MALARSKICH] |
R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW, UL. BASZTOWA 14
Olej, tektura; 50 x 69,5 cm
Sygnowany czarnym olejem na 2/3 wysokości po prawej: A. Karpiński
Na odwrocie dwie pieczątki: A. KARPIŃSKI |
KRAKÓW UL. FLORIAŃSKA 19
oraz sygnatura ołówkiem: Mal A. Karpiński
Sygnowany l.d.: a.karpiński
Na odwrociu p.g. owalna pieczęć: MAGAZYN [PRZYBORÓW MALARSKICH] /
R.ALEKSANDROWICZ / KRAKÓW, UL. BASZTOWA 14
olej, tektura,
wym.: 45,5 x 49 cm
sygn. p.śr.: A. Karpiński
akwaforta, akwatinta,
128 x 178 mm,
sygn. pł. p.d.: AK, odb. późniejsza.
Lit.: M. Bartoszek, Alfons Karpiński, Sandomierz, 2001/2002, s. 107, p. 5
akwaforta, akwatinta,
172 x 122 mm,
sygn. pł. l.d.: AK (monogram wiązany), odb. późniejsza.
Lit.: M. Bartoszek, Alfons Karpiński, Sandomierz, 2001/2002, s. 106, il. 3
akwaforta,
120 x 90 mm,
n/s, odb. późniejsza.
Lit.: M. Bartoszek, Alfons Karpiński, Sandomierz, 2001/2002, s. 105, il. 6
akwaforta, akwatinta,
172 x 130 mm,
sygn. pł. l.d.: Ak (monogram wiązany), odb. późniejsza.
Lit.: jw., s. 105, il. 2
akwaforta,
85 x 115 mm,
sygn. p.g.: ak, odbitka późniejsza. Lit.: M. Bartoszek, Alfons Karpiński, Sandomierz, 2001/2002, s. 107, il. s. 104
Akt stojącej dziewczyny,1898 r.
ołówek, papier,
20 x 10,5 cm,
sygn. i dat. d. śr.: a. Karpiński / 1898
Lit.: Kat. wyst.: Alfons Karpiński. Z salonu i buduaru. Opr. Moniki Bartoszek, NAUTILUS, Kraków 2003 r., p. 34, il. 48
ołówek, papier,
20 x 16,5 cm,
sygn. i dat. p.d.: a. Karpiński. / 1898
Lit.: Kat. wyst.: Alfons Karpiński. Z salonu i buduaru. Opr. Moniki Bartoszek, NAUTILUS, Kraków 2003 r., p. 33, il. 46