FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)
olej, płótno,
59.5 x 140.5 cm
sygnowany l.d.: jFałat | Bystra 1910
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, gwasz, tektura
74,6 x 55 cm
akwarela, papier naklejony na płótno, 68 x 98 cm;
sygn. p.d.: jFałat Bystra
Cesarz Wilhelm i cesarzowa Augusta w pałacyku myśliwskim w Hubertusstock
akwarela, papier, 30 x 52 cm, sygn. l.d.: Hubertusstock 94/ Jul Fałat.
por.: Mathilde Grëfin von Keller Vierzig Jahre im Dienste der Kaiserin 1935, s. 159.
olej, płótno; 40 x 100 cm
sygnowany u dołu z prawej: Jul Fałat 98
akwarela, gwasz, papier, 49 x 138,5 cm; sygn. l.d.: jFałat / Nieśwież
akwarela, papier, 64,5 x 96,5 cm; sygn. l. d.: J. Fałat / Polesie
akwarela, papier, 12,8 x 30,8 cm (w świetle passe - partout);
sygn. l.d.: JFałat
akwarela, gwasz, papier, 43 x 72,5 cm; sygn. p. d.: J. Fałat / Bystra.
akwarela, papier,
42.5 x 76 cm
sygnowany p.d.: JFałat | Kocież (sic!)
"Klimczok widziany z Bystry" z Teki autolitografii Czartaka, 1928 r.
litografia na kremowej tincie
sygn. na płycie l.d.: Fałat Bystra
wym.: 20 x 26,3 cm
"Skrzeczna widziana z Bystry" z Teki autolitografii Czartaka, 1928 r.
litografia na kremowej tincie
wym. 20,3 x 26,3 cm
akwarela, papier
sygn. l.d.: J Fałat Nieśwież
wym.: 40 x 65,5 cm
akwarela, karton naklejony na płótno
sygn. p.d.: J Fałat Bystra
wym.: 52,5 x 111,5 cm
Na odwrocie naklejona jest opinia dr S. Dąbrowskiego z Krakowa
akwarela, 53 x 68 cm, Ww świetle passe-partout, sygnowana p. d. "Jfałat", na odwrocie nalepka Salonu Malarzy Polskich w Krakowie z ceną w koronach i tytułem.
akwarela, papier, 54 x 96 cm; sygnowany u dołu z lewej: Jul Fałat / 912
Akwarela na papierze naklejonym na płótno 44 x 79 cm
Sygnowany p.d. - "J. Fałat"
akwarela, gwasz, papier; 69,5 x 87,5 cm;
sygnowana po prawej stronie na dole: JFałat 908
Akwarela, papier; 64,7 x 50 cm
Sygnowany po prawej u dołu pędzelkiem i akwarelą
w tonacji błękitnego tła: JFałat ; na odwrociu odręczny napis:
Widok na Giewont / 1904
PEJZAŻ JESIENNY, lata 20. XX w.
Gwasz, akwarela, papier; 48,5 x 134 cm (w świetle ramy)
Sygn. l.d.: JFałat | Bystra