WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
olej, tektura; 30 x 29,5 cm
sygnowany l.d.: WW (monogram wiązany)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Studium do obrazu Promienny zachód słońca, 1900
olej, tektura; 32,5 x 23,5 cm
Na odwrocie: stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile mon. wiązanego WW),
niżej numer ze spuścizny artysty: 0002782;
olej, tektura; 21 x 13 cm
sygnowany p.d.: WW (monogram wiązany)
niżej numer ze spuścizny artysty: 0007132;
Strzyżów. Pejzaż z kopami, 1900
Na odwrocie: studium nieba
olej, tektura; 19,5 x 33 cm
olej, tektura; 12,8 x 21,3 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 000530;
olej, deska; 23,5 x 34 cm
sygnowany l.d.: WW
niżej numer ze spuścizny artysty: 0004194;
Altana o zachodzie słońca, 1904
olej, tektura; 20,7 x 13 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 00074;
Renia przy stole na podzamczu, 1912
akwarela, ołówek, papier; 25 x 35 cm
sygnowany l.d.: WW
akwarela, papier; 35 x 24,8 cm
sygnowany ołówkiem p.b.: WW
akwarela, papier; 38 x 27,5 cm
sygnowany ołówkiem l.d.: WW
akwarela, kremowy papier; 18,7 x 32,1 cm
sygnowany ołówkiem l.d.: WW (monogram wiązany)
Na odwrocie: stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW),
niżej numer ze spuścizny artysty: 000758;
napis odręczny ołówkiem: Pożar w Kalwaryji K II/1912 (POŻAR W MIEŚCIE)/1912
tusz, akwarela, papier czerpany; 28 x 37,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: WW (monogram wiązany)
Na odwrocie: stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile mon. autorskiego),
niżej numer ze spuścizny artysty: 001450;
niżej opisany: Nice Lantern - Hanusia 1925
Widok na Planty z okna pracowni na Podzamczu, 1912
akwarela, kremowy papier żeberkowy; 31,5 x 23,6 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 000732;
napis odręczny ołówkiem: widok z okna pracowni na Podzamczu na Planty/1912
akwarela, kremowy papier ; 31,5 x 22 cm
sygnowany l.d.: WW (monogram wiązany ołówkiem)
niżej numer ze spuścizny artysty: 000534; napis odręczny ołówkiem: 1909
Pies artysty - Kikuś, ok. 1919
Na odwrocie: szkic tuszem leżącego psa
tusz, akwarela, karton ; 30,5 x 39,5 cm
sygnowany p.d.: WW (monogram wiązany ołówkiem)
niżej numer ze spuścizny artysty: 001296; na kartonie oprawy napis odręczny : Pies Artysty - Kikuś (długopisem)
Wóz zaprzęgnięty w dwa konie - Widok z okna przy ul. Straszewskiego 2, 1921
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, brystol ; 25 x 35 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 001343;
niżej wtórny napis odręczny ołówkiem: z okna przy ul. Straszewskiego, 1921
Na odwrocie: szkic psa oraz pejzaż
akwarela, papier; 31,5 x 21 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 000304;
Studium jesiennych liści, przed 1900
akwarela, papier; 16,5 x 25,5 cm
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25,5 x 36,5 cm
sygnowany p.d.: WW ; napis z l.d.: 1946 (ołówkiem)
Na odwrocie szkice postaci wiejskich kobiet (akwarela na podrysowaniu ołówkiem)
niżej numer ze spuścizny artysty: 001685;