BARANOWSKI Henryk (1932 Starogard Gdański - 2005 Gdynia)
Port gdyński - Oksywie, 1976 r.
akwarela, gwasz, papier, 35 x 46 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: H. Baranowski/OKSYWIE
na odwrocie opisany: Henryk Baranowski/1976/Port Gdynia
* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, 48 x 38 cm
sygn. l. d.: H. Baranowski
olej, płyta, 49,5 x 59,5 cm
sygn. l. d.: H. Baranowski
olej, płótno, 63,5 x 78,5 cm w św. ramy
sygn. l.d.: H. Baranowski
akwarela, gwasz, papier, 59 x 41 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: H. Baranowski
olej, płótno, 60 × 70 cm, sygn. p.d.: H. Baranowski/Redłowo
olej, płyta, 49 x 59 cm w świetle oprawy, sygn. l.d.: H. Baranowski
olej, płyta 50 x 45 cm, sygn. l.d.: H. Baranowski / Gdańsk, na odwrocie naklejka z datą 1973.
olej, płyta, 38,5 x 49 cm
sygn. l. d.: H. Baranowski
na odwrocie nalepka autorska z datą
olej, płótno, 49 x 68 cm w św. ramy
sygn. l. d.: H. Baranowski
na odwrocie nalepka autorska
olej, płyta, 50 x 70 cm
sygn. p. d.: H. Baranowski
olej, płyta malarska, 69 × 49 cm w świetle oprawy
sygn. wzdłuż lewej krawędzi: H. Baranowski
olej, płótno naklejone na płytę, 39,5 × 51 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: H.Baranowski
olej, płótno, 40 × 50,5 cm
sygn. p. d.: HBaranowski RIO/1987
na odwrocie zapiski oraz dedykacja: Jasiowi/w dniu imienin/z najlepszymi życzeniami/A.H. Baranowscy/1987
olej, płótno, 14 × 25 cm
sygn. l. d. H. Baranowski PARYŻ
na odwrocie autorska pieczątka z opisem pracy oraz dedykacja: Jasiowi w dniu/ imienin/ A.H. Baranowscy/ -1989 r.
Teka linorytów z Pracowni Plastycznej Marynarki Wojennej
15 linorytów, papier, 28,5 × 40,5 cm (wymiar arkusza)
każda praca sygnowana na kamieniu
1. Gdańsk
2. Wiatr od morza
3. Gdynia port
4. Bitwa pod Oliwą
5. Port zimą
6. Na pokładzie
7. Powrót z zadania
8. Morze
9. ORP Gryf w Port-Said
10. ORP Iskra
11. ORP Błyskawica
12. ORP Grom
13. W zatoce
14. Przystań
15. ORP Burza
olej, płyta, 61,5 × 52 cm
sygn. p.d.: H. Baranowski/Gdańsk
na odwrocie autorska nalepka z opisem pracy
linoryt, papier; 36 x 35 cm (wym. widoku)
sygn. p. d.: monogram wiązany HB oraz pod widokiem ołówkiem p. d.: H. Baranowski. i l. d.: tytuł pracy
akwarela, gwasz, papier, 34 × 44 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: H. Baranowski / TRNOVA
akwarela, gwasz, papier, 34,5 × 46 cm
sygn. ołówkiem l. d.: H Baranowski/OKSYWIE
na odwrocie napis flamastrem: Henryk Baranowski/1976/Port Gdynia