KACZMARKIEWICZ Jan (1904-1989)
Portret młodego kompozytora. Romuald Twardowski
tusz, piórko, kalka, 26,5 x 20 cm,
sygn. p.d.: Jan Kaczmarkiewicz
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, gwasz, ołówek, papier, 21 x 11 cm,
sygn. p.d.: Jan Kaczmarkiewicz.
ołówek, papier, 12,5 x 8,4 cm,
Mężczyzna z wiolonczelą i szklanką
ołówek, tusz, piórko, papier, 38,5 x 26 cm,
akwarela, gwasz, ołówek, papier, 35,3 x 10,8 cm,
sygn. śr.d.: Jan Kaczmarkiewicz; oł. p.d.: Połowa: / Poz. 3.
Wizerunek świętej z monstrancją
akwarela, ołówek, gwasz/papier, 70 x 39 cm (w świetle oprawy)
sygnowany u dołu: `Jan Kaczmarkiewicz`
Estymacja: 4 000 - 5 000 zł
akwarela, ołówek/papier, 68,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy)
Estymacja: 4 000 - 6 000 zł
akwarela/papier, 31,5 x 22 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l.d.: `Jan Kaczmarkiewicz | Wilno 1936` i p.d.: `HETERA` (trudno czytelne)
Estymacja: 3 000 - 5 000 zł
akwarela, ołówek, papier, 21 x 10,8 cm
sygn. monogramem wiązanym śr. d.: JK
akwarela, ołówek, papier, 24 x 10,8 cm
sygn. monogramem wiązanym śr. d.: JK; l.d. oł.: Andante / Sempere forte et rubato.
akwarela, ołówek, papier, 20,5 x 10,5 cm
akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę, 69,5 x 38 cm
akwarela, gwasz, papier, 20,5 x 10,5 cm,
sygn. śr.d.: Jan Kaczmarkiewicz
akwarela, gwasz, ołówek, papier (z suchą pieczęcią Schoellers Hammer), 21,5 x 14 cm
akwarela, ołówek, papier, 14,3 x 12,5 cm
Święty męczennik - autoportret?
ołówek, papier;
29 x 20 cm (w świetle oprawy),
sygn. p. d.: Jan Kaczmarkiewicz
akwarela, gwasz, papier,
69,5 x 49,5 cm
Na odwrocie ołówkiem studium aktu męskiego.
akwarela, gwasz, papier,
71 x 40 cm
sygn. śr. d.: Jan Kaczmarkiewicz
ołówek, papier,
34 x 21,5 cm
ołówek, papier, 31,5 x 28 cm (w świetle oprawy);