ELJASZ-RADZIKOWSKI Walery (1841-1905)
Kwasoryt; wym.: 214 x 160 mm, pl.: 375 x 270 mm; sygn. oł. d.: W Eliasz Radzikowski, pł. l.d.: WRE.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Kwasoryt; wym.: 160 x 214 mm, pl.: 245 x 296 mm; sygn. oł. p.d.: WE. Radzikowski. , pł. p.d.: WRE.
Pejzaż tatrzański i dwa szkice portretowe, 1867
Akwaforta; wym.: 160 x 206 mm; sygn. pł. l.b.: Kwasorytował Walery Eljasz R. 1867.
Akwarela, papier; wym. w świetle pp: 19 x 15 cm; sygn. oł. l.d.: W. Eljasz. Oprawiony w stare pp.
Akwarela, papier, 28,3 x 18,5 cm (w świetle ramy)
Sygnowany l.d.: WE | 1882
Św Wojciech- projekt malowidła sciennego
ołówek, papier; 34 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WE
(monogramem);
napis l. g.: S. Wojciech - fresk namalowany / w kaplicy w Chochołowie
(ołówkiem)
Matka Boska Królowa Polski, 1895
olej, płótno,
55 x 37 cm;
sygn. l. d.: Mal Walery Eliasz/ Radzikowski
nalepka z herbem Radziwiłłów i napisem: Karol Wilhelm Radziwiłł (1848-1904), książę/ Towiany oraz poniżej napis: Matka Boska Królowa Polski/ ?/ Kraków 1895/ obraz pochodzi ze zbiorów ks. Radziwiłłów z Towian, stempel: kolekcja malarstwa Andrzeja Cerlińskiego
akwarela, papier,
15,5 x 29 cm,
syg. p.d.: monogram wiązany WE Zawoja 3/8 (1)860
Akwarela, gwasz, na szkicu ołówkowym, papier;
16 x 22 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: Morskie Oko | N.N. | 16/8 1868. | Godz 12. | WE
AKWARELA DWUSTRONNA - PEJZAŻE GÓRSKIE
Akwarela, papier;
16 x 23,3 cm w świetle oprawy
Sygnowane: recto p.d.: WE | verso p.d.: W. Eljasz
akwarela/papier,
46,5 x 36,5 cm
sygnowany p. d.: `Walery Eljasz Radzikowski`
W POKOJU W PETERSBURGU, W KTÓRYM BYŁ WIĘZIONY KOŚCIUSZKO ZE SZTYCHU WEDLE OBRAZU ORŁOWSKIEGO, 1894
Szkic ołówkowy, papier;
16,5 x 24,8 cm
Sygnowany l.d.: 5/2 | 1894 | WE.
Akwarela na szkicu ołówkowym, papier;
21,3 x 28 cm
Sygnowany l.d.: 1902 11/11 | WE.
18,3 x 12,8 cm
Sygnowany p.d.: WE.
PORTRET KOBIETY W SUKNI Z GORSETEM, 1887
31,6 x 23,5 cm
Sygnowany l.d.: 19/5 1887 | Walery Eljasz Radzikowski
Na odwrocie szkic głowy kobiety.
E) PEJZAŻ Z ZAMKIEM
13,5 x 16,8 cm
Sygnowany l.d.: WE.
D) MODLITWA ŚWIĘTEJ MĘCZENNICY
Akwarela na szkicu ołówkowym, gwasz, papier;
21,5 x 14,5 cm
Sygnowany p.d.: Walery Eljasz
C) SZLACHCIC Z SZABLĄ, 1874
18,7 x 13 cm
Sygnowany p.g.: Wiek 17. połowa 1.| z obrazu na Skałce: męczeństwo S. Stanisława | 15/10 1874 | WE.
B) GÓRAL Z KONIEM
8,7 x 11,3 cm
Sygnowany p.d.: WE.