BLOND Maurice (Blumenkranc) (1899-1974)
Martwa natura z wiolonczelą, 1971 r.
olej/płótno, 73 x 54 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Blond' 71'
- Ecole de Paris, aukcja Boisgirard, 2.12.2009
- kolekcja prywatna, Francja
- Kolekcja Urszuli i Piotra Hofman, red. U. Hofman,Warszawa 2013, s.63
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płótno, 50 x 65,5 cm
sygnowany p.g.: 'M. Blond'
Martwa natura z paletą i kasetą malarską
olej, płótno; 32 x 45 cm;
sygn. p. g.: M. BLOND
na odwrocie opis: No 9 oraz 8P (ołówkiem)
Avenue Winston Churchill w Paryżu
olej/płótno, 48 x 59 cm
sygnowany l.d.: 'M.Blond'
opisany na odwrociu: 'Le noctambule'
- kolekcja prywatna, Szwajcaria
olej, płótno; 32 x 45 cm;
sygn. p. g.: M. BLOND
olej/płótno, 50 x 65,5 cm
sygnowany p. g.: 'M. Blond'
olej, tektura, 23,5 × 21 cm
sygn. l. g.: M.Blond, p. śr.: Maurice Blond
na odwrocie napis: AUTOPORTRET EN VERT
akwarela, ołówek/papier, 27 x 38 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.g.: 'M. Blond | 64'
olej, papier naklejony na płytę
61 x 50 cm
sygn. l.d. M. Blond
Pot, boite en laque et pelote de laine
olej, płyta
27 x 35 cm
sygn. i dat. p.d.: M. Blond 49
Martwa natura z talerzem owoców i fajką
olej, płótno, 33 x 41 cm
sygn. p.g.: M Blond