AUTOR nieokreślony
Portret mężczyzny, l. 50.? XX w
ambrotypia w etui,
4,5 x 3,5 cm (w świetle oprawy), 8 x 6,5 x 2 cm (wymiar etui)
cena wywoławcza: Wykup abonament
AUTOR nieokreślony
Portret kobiety, l. 50.? XX w.
dagerotyp w etui,
AUTOR nieokreślony
Portret dziecka, l. 50. XIX w.
dagerotyp w oprawie (oprawa uszkodzona),
6,4 x 5,2 cm (w świetle oprawy), 9,5 x 8,4 cm (wymiar całkowity)
AUTOR nieokreślony
Portret mężczyzny, l. 50. XIX w.
dagerotyp w oprawie, 9, 5 x 8,2 cm (wymiary całkowite),
7 x 5,6 cm (w świetle oprawy)
AUTOR nieokreślony
Portret rodziny, l. 50? XIX w.
dagerotyp w oprawie, 12,2 x 9,6 cm (wymiary całowite),
9,1 x 6,1 cm (w świetle oprawy)
AUTOR nieokreślony
Mulini o Forno, Pompeje, l. 80.? XIX w.
fotografia czarno-biała, albumin, 19,5, x 25 cm;
nakład: nieokreślony
AUTOR nieokreślony
Oficer piechoty - Gwardia królewska - z cyklu Wojsko pruskie
miedzioryt podmalowany akwarelą, papier, 18 x 13 cm (w świetle oprawy);
napis u dołu - l. d.: Chez Genty, Rue St Jacques No 14, p. d.: Déposé au Bureau des Estampes, niżej po środku: GARDE ROYALE / Officier des Chasseurs ŕ Pied; napis na górze: No 13. Troupes Prussiennes. 1815.
AUTOR nieokreślony
Kwatera ze skrzydła ołtarzowego,
malowana z dwu stron, ze scenami:
Chrystus obmywający nogi św. Piotra
Biczowanie Chrystusa
(u dołu sceny kartusz herbowy z kłosem żyta)
tempera, deska,
50 x 32 cm;
AUTOR nieokreślony
AUTOR nieokreślony
fotografia czarno-biała, 22 x 17 cm,
u dołu dedykacja malarza, pisana czarną kredką litograficzną: Panu Władysławowi Werdekorowi / L. Wyczółkowski;
fotografia sygnowana suchą pieczęcią p. d.: ZM (w kole)
AUTOR nieokreślony
Pablo Picasso przymierzający ludową spódnicę, 1948
fotografia czarno-biała; 23,5 x 17,5 cm
Zdjęcie wykonane w czasie pobytu artysty w Polsce na Kongresie Obrońców Pokoju (Wrocław, 1948).
AUTOR nieokreślony
Stanisław Ignacy Witkiewicz na pieszej wędrówce z psami
brom, papier, 10,8 x 7,8 cm (odbitka 13,5 x 8,5 cm)
napis na odwrocie: St. Witkiewicz / Zakopane / 1936 r.
Stanisław Ignacy Witkiewicz i W. Nelken
napis na odwrocie: St. Witkiewicz / W. Nelken / Zakopane / 1936 r.
AUTOR nieokreślony
Projekt witraża przedstawiającego Bł.Bronisławę
sygnowany nieczytelnie p.d
ołówek, akwarela, gwasz, tektura 53.3x16.9 cm
AUTOR nieokreślony
płyty graficzne, różnych wymiarów; część płyt dwustronne
AUTOR nieokreślony
rzeźba z brązu; wys. ok. 24,5 cm;
na odwrocie nalepka odlewni po niemecku
AUTOR nieokreślony
Chrzest Kloryndy przez Tankreta
olej, płótno dublowane,
38 x 51 cm
AUTOR nieokreślony
Portret brodatego mężczyzny (1837)
niesygnowany, datowany l.śr.
olej, płótno
50x41
AUTOR nieokreślony
akwarela, gwasz, papier,
47,5 x 32,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p.d. nieczytelnie
AUTOR nieokreślony
AUTOR nieokreślony
olej, płótno dublowane,
50 x 68,5 cm;
sygn. p.d.: nieczytelny