BOROWSKI Wacław (Łódź 1885 - Łódź 1954)
WIDOK KOŚCIOŁA KARMELITÓW NA PIASKU, 1907
Olej, płótno; 97 x 121,5 cm
Sygnowany p.d.: W. Borowski | 1907
cena wywoławcza: Wykup abonament
Projekt kostiumów do Goplany Władysława Żelechowskiego
ołówek, gwasz/papier, 34 x 18,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `W. Bor`
Estymacja: 5 000 - 8 000
gwasz, papier, 23.5 x 20 cm w świetle oprawy
sygn..p.d. W.Borowski
Pastel, papier, 43 x 54 cm w świetle passe-parotut
Sygnowany p.d.: WB
Olej, płótno;
72 x 104,5 cm
Sygn. l.d. W.Borowski
Litografia,
32 x 39 cm w świetle passe-partout
Sygn. u dołu ołówkiem W.Borowski
Litografia barwna, papier; 32 x 26 cm
Sygnowana ołówkiem l.d.: WB
Litografia; 32 x 40,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany ołówkiem p.d.: W Bor
Pastel, papier;
43 x 54 cm w świetle passe-parotut
Sygnowany p.d.: WB
Litografia barwna;
33,5 x 25,5 cm w świetle passe-parotut
Sygnowany p.d.: WB
Litografia barwna;
28 x 22,5 cm w świetle passe-parotut
Sygnowany p.d.: WB
akwaforta, sucha igła/papier,
30 x 22,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany ołówkiem l. d.: `W. Borowski`
WIDOK KOŚCIOŁA OO. KARMELITÓW NA PIASKU, 1907
Olej, płótno;
97 x 121,5 cm
Sygnowany p.d.: W. Borowski 1907
olej, tektura,
12 x 18 cm;
sygn. p. d.: W. Borowski 1907 (sygnatura częściowo zatarta)
Na odwrocie inny wariant kompozycji, na tekturze zabezpieczającej odwrocie obrazu nalepka wystawowa z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1907 roku z tytułem obrazu: Powrót z targu, numerem 710
olej, tektura,
12 x 18 cm;
Olej, płótno;
97 x 121,5 cm
kredka/papier,
29 x 38 cm
sygnowany p. d.: `W. Borowski`
Litografia barwna;
wym.: 320 x 265 mm;
sygn. oł. l.d. w obrębie komp.: Wacław Borowski