ŻUŁAWSKI Marek (1908 Rzym - 1985 Londyn)
tusz, akwarela/papier,
36 x 26 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: `Marek 46`
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno
60,5 x 45 cm;
sygn. p. g.: Marek Z
na odwrocie napisy autorskie: Marek Zulawski / 1939/49 / RED ROOM oraz nalepka z opisem obrazu i datą 1939/40
serigrafia barwna na papierze
54x42 cm
1975 r.
Pracę podarował p. Artur Gabor
olej, płótno,
61 x 51 cm
sygnowany l.g.: Marek 47
ponadto na odwrocie: Marek | London 1947
Z tyłu na krośnie nalepka Domu Aukcyjnego Christie`s z tytułem obrazu: "Grapes and lemons in a bowl on a table".
Na kromkach przy dolnej krawędzi nieczytelne napisy ołówkiem.
olej, płótno, 61 x 76 cm;
sygn. p.d.: Marek Żuławski
olej, płótno, 61 x 76 cm;
sygn. p.d.: Marek Żuławski
olej, płótno, 61 x 76 cm;
sygn. p.d.: Marek Żuławski
olej, płótno, 63 x 50 cm;
sygn. p.g.: Marek / Żuławski
Na odwrocie napis: Marek Żuławski / London / 1937
olej, płótno, 61 x 76 cm;
sygn. p.d.: Marek Żuławski
olej, płótno; 70 x 52,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Marek Żuławski; na odwrocie nalepka z odręcznym pismem: 16 | Marek Żuławski | "W garderobie" - Paryż 1935 r. | olejny na płótnie | wym. 70 x 52,5 cm
litografia, papier,
41 x 31 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Marek `54
serigrafia barwna na papierze, 54 x 42 cm, 1975r.
(pracę podarował p. Artur Gabor)
z cyklu Zuzanna i starcy, (2), 1975 r.
serigrafia/papier, 49 x 37,5 cm
sygnowany ołówkiem p. d.: "Marek 75", na odwrocie tytuł autorski
ZUZANNA z cyklu `ZUZANNA I STARCY` - III 1975 r.
Serigrafia barwna na papierze
49,3 x 38,3 cm
Sygnowany p.d. - "Marek 75"
Nakład 24/100
Na odwrocie tytuł - "3. Susannah awaiting the Elders"
UCIECZKA ZUZANNY Z cyklu Zuzanna i starcy 1975 r.
Serigrafia barwna na papierze
49,5 x 38 cm
Sygnowany p.d. - "Marek 75 "
Nakład 24/100
Na odwrocie tytuł - "5. Susannah in flight "