JABŁOŃSKI Mieszko (Mieczysław) (1892 - 1965)
PEJZAŻ GÓRSKI, okres międzywojenny
Olej, płyta; 67 x 49 cm
Sygnowany p.d.: Jabłoński
Na odwrocie szkic postaci kobiecej oraz dwie częściowo zdarte nalepki wypełnione czarnym atramentem: 1) Związek Powsz. Artystów Polskich w Krakowie. 2) (ZWIĄZEK POLSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW | W ) KRAKOWIE. PLAC ŚW. DUCHA 1. "DOM (ARTYSTÓW") | Data przyjęcia
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, sklejka
80 x 60 cm;
sygn. p. d.: MJabłoński;
na odwrocie naklejka: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie / R 1935 Nr 1974 / Autor: Mieszko Jabłoński / Dzieło: Portret II / (...) listopad
Akwarela, papier
34,7 x 48,8 cm w świetle passe-partout
Sygnowany ołówkiem l.d.: MJabłoński
Olej, sklejka,
120 x 98 cm,
sygn. p. g. : M. Jabł.
Na odwrocie naklejka z wystawy w TPSPw Krakowie
Drzeworyt;
wym.: 350 x 245 mm;
sygn. oł. p.d.: Jabłoński 33, l.d.: Św. Krzysztof; stan zachowania: zakwaszony papier.
akwarela, papier,
37 x 27 cm w świetle oprawy;
sygn. p. d.: MJab;
na odwrocie nalepka z TPSP w Krakowie z tytułem pracy oraz druga nalepka
olej/tektura, 36,5 x 51 cm
sygnowany i datowany p. d.: `M. Jabłoński | Jerozolima | 1933`
olej, płótno, 54 x 67 cm; sygn. l.d.: Jabłoński
na odwrocie nalepki wystawowe: TPSP we Lwowa i w Krakowie - Salon
olej/sklejka, 80 x 61 cm
sygnowany p. d.: `M Jabłoński`
na odwrocie papierowa naklejka: `Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie | R 1935 Nr 1974 | Autor Mieszko Jabłoński | Dzieło Portret II | Rodzaj olejny cena listopad`
Martwa natura z kwiatami i owocami
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, bristol,
59 x 78 cm (w świetle ramy)
sygn. p. d.: MJabłoński
olej, sklejka, 80 x 60 cm;
sygn. p.d.: Jabłoński
Na odwrocie nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z 1935 r., z nr 1974 i tytułem Portret II
olej, sklejka, 122 x 100,5 cm;
sygn. l. g.: Jabłoński
na odwrocie naklejka z Towarzystwa Sztuk Pięknych w Krakowie z 1937 roku, z nr 1633
olej/tektura, 44 x 54 cm
sygnowany l. d.: `M. Jabłoński`
Olej, dykta; 46,6 x 66 cm w świetle ramy
Sygnowany p. d.: M. Jabłoński
akwarela, gwasz, papier, 62 x 46 cm;
sygn. l.d.: MJabłoński