1 zł
2 600 000 zł

ELESZKIEWICZ Stanisław (1900-1963)

Skrzypaczka i błękitny koń

olej/tektura, 18 x 23,5 cm
sygnowany p.d.: 'S.E.'
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa: 'EXHIBITION | STANISŁAW ELESZKIEWICZ | 1900 - 1963 | Lipert Gallery | 147 Milton Street | Greenpoint Brooklyn, NY 11222 | May 10 - June 14, 1986'

- zakup bezpośrednio od artysty
- kolekcja prywatna, Nowy Jork
- Lipert Gallery, Nowy Jork, 10 maja-14 czerwca 1986
- Stanisław Eleszkiewicz, kat. wyst., Lipert Gallery, Nowy Jork 1986, A/23

cena wywoławcza: Wykup abonament

Rycerz przy zamku

akwarela, ołówek, papier, 13 × 21 cm w świetle oprawy
sygn. śr. l.: S.E.
na odwrocie pieczątka londyńskiej galerii Posk (częściowo zatarta)
z numerem pracy 270
Galeria POSK, Londyn King Street 238-246
Kolekcja Mariana Lurczyńskiego (1907- 1992)
Kolekcja prywatna, Polska

Boat

akwarela, gwasz, papier, 18,5 × 25 cm
sygn. p. d.: S.E.
na mocującej tekturze odwrocie napis: "BOAT"
na odwrocie pieczątka londyńskiej galerii Posk z numerem pracy 102/4
Kolekcja prywatna, Polska

Pędzące konie

tusz, papier, 15 × 22,5 cm, sygn. l. d.: S.E
Kolekcja prywatna, Polska

Portret mężczyzny

ołówek, papier, 14 × 17 cm w świetle passe-partout
sygn. u dołu: S.E.
Kolekcja prywatna, Polska

Spacerowicze

olej/płyta pilśniowa, 41,5 x 33 cm
sygnowany p.d.: 'S.Eleszkiewicz'

KOMPOZYCJA

Akwarela, kredka, ołówek, papier; 9 x 13 cm
Sygnowany p.d.: S.E.
Na odwrocie stempel i nalepka POSK Gallery Collection London z opisem pracy

Kowboj z koniem

olej/płyta, tektura, 58,5 x 71,5 cm
sygnowany l.d.: 'S. Eleszkiewicz'

GITARZYSTA - AUTOPORTRET Z GITARĄ, OK. 1930

olej, tektura, 65 x 80 cm
sygn. p.g.: S.Eleszkiewicz
na odwrocie naklejka depozytowa z MN w Warszawie

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna
aukcja Domu Aukcyjnego Agra-Art, 5.12.2004, poz.108
od 1993 roku depozyt Muzeum Narodowego w Warszawie
kolekcja Art-B
aukcja Domu Aukcyjnego Polswiss-Art, 14.06.1991

Mężczyzna w pomarańczowej kurtce

olej, tempera, tektura, 21,5 x 18,5 cm
sygn. p. d.: S. E.
na odwrocie nalepka z wystawy z Nowego Yorku z tytułem pracy i numerem pracy 10
Exhibition Stanisław Eleszkiewicz 1900- 1963, Lipert Gallery, 147 Milton Street, Greenpoint, Brooklyn N. Y. 11222, May
10 - June 14, 1986

Trzech przyjaciół I

olej, tempera, tektura, 28,5 x 20 cm
na odwrocie nalepka z wystawy z Nowego Yorku z tytułem pracy i numerem pracy 49
Exhibition Stanisław Eleszkiewicz 1900-1963, Lipert Gallery, 147 Milton Street, Greenpoint, Brooklyn, N. Y. 11222, May 10 - June 14, 1986

Tragarze

olej/tektura, 19 x 16 cm
sygnowany p.d.: 'S.E.'

- Stanisław Eleszkiewicz, kat. wyst., Lipert Gallery, Nowy Jork 1986, A/61

Dwóch zamiataczy ulic w Paryżu

olej/tektura, 25,5 x 19,5 cm
sygnowany wewnątrz przedstawienia: 'S.E.'

WYSTAWIANY

- Stanisław Eleszkiewicz, kat. wyst., Lipert Gallery, Nowy Jork 1986, A/41

Szkice

tusz, papier, 21 × 27 cm
sygn. p. d.: S.E

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Para koni

tusz, papier, 21 × 26,5 cm
sygn. p. d.: S.E

Pędzące konie - szkic

tusz, papier, 15,5 × 22,5 cm
sygn. l. d.: S.E

Tresura

tusz, papier, 16 × 22,5 cm
sygn. p. d.: S.E

Koń

tusz, papier, 21 × 26,5 cm
sygn. p. d.: S.E

Mężczyzna poskramiający konia

Ołówek, papier; wym. w św. pp.: 12 x 16,4 cm; sygn. p. d.: S.E. Lit.: Stanisław Eleszkiewicz, katalog wystawy, Nowy Jork 1986, poz. 45, il.

Obwoźni handlarze

Ołówek, papier; wym.: 12,3 x 9,5 cm; sygn. p. d.: S.E. Lit.: Stanisław Eleszkiewicz, katalog wystawy, Nowy Jork 1986, poz. 47, il.

liczba obiektów: 269