FILIPKIEWICZ Stefan (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)
olej/tektura, 30,5 x 38,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany p.d.: 'STEFAN FILIPKIEWICZ'
na odwrociu papierowa nalepka z Salonu Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, 100 × 135 cm
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
na odwrocie na krośnie papierowa nalepka z odręcznie napisanym tytułem
olej, płótno, 60 × 80,5 cm
sygn. i opisany p. d.: Stefan Filipkiewicz/Krynica
Olej, tektura; 36 x 50 cm
Sygnowany p.d.: Stefan Filipkiewicz
Malwy przed bieloną chatą [Malwy w ogródku]
olej, płótno dublowane; 62 x 49 cm;
sygn. i opisany p. d.: Stefan Filipkiewicz / Szczepanowice;
obraz po konserwacji.
Przedwiośnie w górach, po 1920 r.
olej/tektura, 48 x 68,5 cm
sygnowany p.d.: 'Stefan Filipkiewicz'
Akwarela, papier; 36 x 51 cm
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 37,5 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz / 1930;
obraz przed konserwacją.
Kościół św. Andrzeja w Krakowie, z teki Kraków, 1926 r.
litografia barwna, papier, 37 × 30 cm (odcisk płyty), 38,5 × 31,5 cm w świetle passe-partout
sygn. na kamieniu p. d.: SF
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz, papier; 35 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz.
olej/płótno, 90,5 x 150,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Stefan Fielipkiewicz | 1924'
na odwrociu opisany: 'TATRY z Olczy'
olej, płótno, 71 x 100 cm
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz 1932
na odwrocie nalepki: Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, dwie nalepki wystawowe
z opisem dzieła w tym jedna z datą listopad 1938, a druga z pieczęcią autorską
olej, płótno
63 x 52 cm
sygn. l.d.: Stefan Filipkiewicz
olej, tektura
34 x 49 cm (w świetle ramy)
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz
olej, płótno, 62 x 49 cm
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz/Szczepanowice
olej/tektura, 34 x 49 cm
akwarela, papier, 48 × 68 cm w świetle oprawy
na odwrocie nalepka z Salonu Sprzedaży Dzieł Sztuki
przy Towarzystwie Sztuk Pięknych w Krakowie (plac Szczepański)
z tytułem pracy i nr 0372