DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)
olej, płótno; 146 x 97 cm
sygn. p.d. E. DWURNIK 1976.
Estymacja: 27000 - 30000 PLN
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno; 99,5 x 73 cm
sygn. p.d. 2007 r./ Pałac Staszica E. Dwurnik
Na odwrocie: 2002/ E. DWURNIK/ "Pałac Staszica"/ Nr: XI - 290/ 2796.
Estymacja: 22000 - 27000 PLN
olej, płótno; 152 x 152 cm
sygn. p.d. 1997/ KRAKÓW - RYNEK E.DWURNIK
na odwrocie: 1997/ E.DWURNIK/ KRAKÓW X-888/ 2367.
Estymacja: 40000 - 45000 PLN
ołówek, papier; 29,5 x 42 cm
sygn. p.d. E. Dwurnik 67, p.g okrągły stempel artysty RYSUNEK E.DWURNIK 773
Estymacja: 4000-5000 PLN
olej/płótno, 81,5 x 100 cm
datowany i sygnowany p.d.: `1975 | E.DWURNIK"
opisany, datowany i numer katalogu autorskiego na odwrociu: `E.DWURNIK | 1975 | NR: IX-68-327`
- kolekcja prywatna, Wielka Brytania
Literatura:
- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001 (wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy` 08.09.-07.10.2001), Cykl IX poz. 68.
Estymacja: 24 000 - 30 000 zł
sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
24x32 cm
Tempera/papier, 46x55 cm
Kielce - nowe pomniki, 2008 r.
akwarela, gwasz/papier, 54,5 x 37,5 cm (w świetle passe-partout)
datowany i sygnowany p.d.: `2008 E. Dwurnik`
Estymacja: 5 000 - 6 000 zł
akwarela, tempera/tektura, 46 x 55 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `KRUSZNIK E.DWURNIK 06`
Estymacja: 5 000 - 6 000 zł
tusz, papier;
64 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 2003 / E. DWURNIK (kredką) oraz napis: l. d.: NYC (kredką)
tusz, papier;
64 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 2003/ E. DWURNIK oraz napis l. d.: NYC
akryl, płótno, 50 x 61 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 2003 | E. DWURNIK|NR. 163
olej, płótno;
51,5 x 40 cm;
sygn. p. d.: E. DWURNIK
na odwrocie napis: [DWU]RNIK ( część napisu zasłonięta)
Święty Florian, ok. 1974-76 r.
olej/płótno, 142 x 120 cm
niesygnowany
Estymacja: 28 000 - 38 000 zł