HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/tektura, 65 x 48 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Wlastimil Hofman 1934`
Gospodarz z Bronowic i Anioł Stróż
olej/płótno, 49 x 69 cm
sygnowany p.d.: `Wlastimil Hofman`
- "Wlastimil Hofman 1881-1970", Muzeum Narodowe w Gdańsku, Oddział Zielona Brama, 24.10.2013 - 27.01.2014
olej/płótno, 49 x 33,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Wlastimil | Hofman 1932`
olej, tektura; 20 x 18,5 cm w św. p-p.;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman
olej, sklejka; 58 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman;
na odwrocie naklejki: Towarzystwa Artystów Polskich "Sztuka" w Krakowie oraz Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1937 roku
olej, sklejka; 35,5 x 48,5 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman;
na odwrocie napis: nie dla mnie już / rumieńce róż / Asnyk
olej, płótno; 71 x 100,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: Wlastimil Hofman / 1929
sygn. dat. p.d.
olej, pilśnia
41.5x30.5 cm
sygn. dat. l.g. (dedykacja na odwrociu)
olej, pilśnia
45x41 cm
Olej, płótno; 35 x 50 cm
Sygnowany l.g.: 1930 | Wlasimil Hofman
Na krosnach pieczęcie: ISKRA & KARMAŃSKI KRAKÓW; dwukrotnie: Skład Papieru | R[óży] Aleksandrowicz | Kraków, Basztowa 11
Olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura; 16,8 x 13,3 cm
olej, tektura, 29 x 29 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman /1929
na odwrocie tytuł autorski
Wlastimil Hofman 1881-1970,Muzeum Narodowe w Gdańsku, Oddział Zielona Brama, 24.10.2013 - 27.01.2014
Zabawa dzieci - szkic do Słowiańskiego viribus unitis, przed 1939 r.
olej, sklejka, 35 × 25 cm
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
na odwrocie napis autorski: Heli na Imieniny / ten szkic do "Słowiańskiego / viribus unitis" / na pamiątkę ciężkich / chwil dla Słowiańszczyzny / z nami przeżytych / Wlastimil i Adą (podpis żony artysty) / Hofmanowie / Kraków 22/V 1939
olej, płyta pilśniowa, 25 × 15,5 cm
sygn. i dat. l. g.: 1962 / Wlastimil/Hofman
Szkic do portretu Jacka Malczewskiego
olej, tektura,
13,5 × 17,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Wlastimil/Hofman
olej, płótno; 178 x 126 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1922
Mężczyzna w meloniku, ok. 1907
olej, płótno; 90 x 64 cm;
sygn. l. d.: VH (monogram wiązany)
olej, płyta; 42,5 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman 1959
na odwrocie tytuł autorski: Bezdomni