STAROWIEYSKI Franciszek (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)
ołówek, grafit/papier, 18 x 25 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: `F.S. (monogram wiązany) 1690 P`
Estymacja: 4 800 - 5 800
cena wywoławcza: Wykup abonament
ołówek, grafit/papier, 21 x 29,5 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 1 500 - 3 500
ołówek, tusz, papier;
29 x 41,5 cm; (w świetle passe-partout);
Na odwrocie owalna pieczątka: Z rysunków Franciszka Starowieyskiego
oraz potwierdzenie autentyczności przez Teresę Starowieyską z dn.
9. września 2010 r.
Projekt scenografii do przedstawienia
Tadeusza Różewicza "Wyszedł z domu",
ok. 1976
węgiel, kreda, papier; 56 x 76 cm (w świetle oprawy)
Sztuka wystawiana w Teatrze Polskim, 1976.
Chmura nad N.Y. widziana z bagien Newark, 1696 r. (1996 r.)
kredka/papier, 50 x 65 cm
datowany i opisany u dołu: `Chmura nad N.Y. widziana z bagien Newark F. Starowieyski 1696 P`
Estymacja: 10 000 - 13 000
Akt kobiecy, 1688 r. (1988 r.)
akwarela, ołówek, pastel/papier, 21 x 14,5 cm
datowany i sygnowany monogramem wiązanym i dat.:`1688/W`
Estymacja: 2 800 - 3 200
Druga na lewej stronie, 1687 r. (1987)
węgiel, kredka/papier, 29,5 x 41,5 cm
sygnowany i datowany u dołu: `FBS (monogram wiązany) | 1687`, p. d.: `Dróga na lewej stronie`
Estymacja: 3 000 - 3 500
Plakat teatralny [spektakl wg F. Kafki];
wym.: 830 x 571 mm;
sygn. pł. w obrębie kompozycji p.b.: F. Satrowieyski. Praca naklejona na płótno.
Dyskretny urok burżuazji, 1975
Plakat filmowy [reż. F. Bunuel];
wym.: 808 x 573 mm;
sygn. pł. l.b.: F. Starowieyski. Praca naklejona na płótno.
Węgiel, kredka, papier;
wym.: 78 x 101,5 cm;
sygn. monogramem wiązanym d.: FS oraz tyt. Praca stanowi projekt scenografii do spektaklu "Oni" według Stanisława Ignacego Witkiewicza, wystawionego 30 I 1978 w teatrze Ateneum w Warszawie (reż. Piotr Paradowski).
Węgiel, kredka, papier;
wym.: 83 x 101 cm;
ołówek, tusz, papier;
Na odwrocie owalna pieczątka: Z rysunków Franciszka Starowieyskiego oraz potwierdzenie autentyczności przez Teresę Starowieyską z dn. 9. września 2010 r.
Szkice aktów, 1674 r. (1974 r.)
ołówek/papier, 21 x 29,5 cm
sygnowany monogramem wiązanym `FBS` i datowany: `1674`
ODWROCIE: pieczątka: `Potwierdzam autentyczność` oraz ołówkiem: `T. Starowieyska | W-wa 20 VIII 09`, okrągła pieczęć: `z rysunków Franciszka Starowieyskiego`
Estymacja: 3 500 - 4 500
olej/papier naklejony na płótno, 80 x 100 cm
sygnowany i datowany u dołu: `F.S.T.A.R.O.W.I.E.Y.S.K.I. 1691 P`
Estymacja: 12 000 - 18 000
kredka, papier różowy,
21 x 29,5 cm;
Na odwrocie owalny stempel z rysunków Franciszka Starowieyskiego oraz napis odręczny:
Stwierdzam autentyczność/ T. Starowieyska
ołówek, papier,
29,5 x 21 cm;
Stwierdzam autentyczność/ F. Starowieyskiego/ T. Starowieyska
(reż. Janusz Nasfeter); Plakat filmowy
wym.: 83,5 x 58 cm
sygn. l.d.: F. Starowieyski. Wyd. CWF. Stan zachow.: widoczne ślady złożenia plakatu.
Kr oczące akty, 1692 r. (1992 r.)
węgiel/papier,
54 x 73 cm
sygnowany i datowany p.śr. monogramem wiązanym: `FBS 1692`
Estymacja: 30 000 - 45 000
Jajo wieczności, 1694-95 r. (1994-95 r.)
pastel, węgiel, biel tytanowa/płótno,
300 x 200 cm
sygnowany i opisany p.g.: `(?) | F.B. Starowieyski 1694-5`
Estymacja: 40 000 - 60 000
rysunek
21 x 29,7 cm