DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)
gwasz/papier, 46 x 54 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `2003 E. DWURNIK`
na odwrociu papierowa naklejka `Galeria Art Warszawa`
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płótno, 60 x 50 cm
na odwrociu sygnowany: `2003 | E. DWURNIK | "NY" | RYS NR: 10109`
Jestem na Ciebie uczulona, 1976 r.
litografia/papier, 63 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana, datowana i opisana u dołu: `"Jestem na Ciebie uczulona" (63 x 49) 1/3 E. Dwurnik 76` oraz p.d. okrągła pieczęć `LITOGRAFIA E. DWURNIK` ołówkiem `1/3 | 1976` oraz liczba `1.335.`
collage, kredka, tusz/papier, 58 x 40 cm
opisany i sygnowany l.d.: `E. Dwurnik`; śr.d.: `Zdobywamy komitety | 1980`, pieczęć: `E. Dwurnik`
akwarela, tempera, papier, wym. 46x55 cm
olej/płótno, 213 x 153 cm
sygnowany i datowany p.d.: `LUD WIEJSKI CHRYSTUS E. DWURNIK 1996`, l.d.: `TRZCIANKA - 1987 - PIELĘGNIARKI STRAJKUJĄ`
opisany na odwrociu: `1211 | A | 1987 | E.DWURNIK | A TRZCIANKA | NR IX. 335 A 1211` oraz `((+50%) 1996)`
Literatura:
- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001 (wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy` 08.09.-07.10.2001), Cykl IX poz. 335.
Estymacja: 38 000 - 45 000
kolaż z monetami, olej/płótno, 73 x 54 cm
na odwrociu opisany: `2013 | E. DWURNIK | OBRAZ N: 298 | NR: XXV - 298 - 48/4`
Duże ogórki, małe dynie, 2010 r.
akwarela, tempera/papier, 24 x 32 cm
sygnowany i datowany śr. d.: `E.DWURNIK 2010`
opisany na odwrociu
Estymacja: 3 000 - 4 000 zł
akwarela/papier, 30 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.g: `E.Dwurnik 65`
Estymacja: 4 500 - 5 500 zł
sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
42x59 cm
olej na płótnie
100 x 100 cm
olej, płótno dublowane; 43,5 x 31,5 cm;
sygn. i dat. p. d: E. DWURNIK 94 napis l. d.: KOZŁOWKA;
na odwrocie napis autorski: E. DWURNIK/ 1990-94 / KOZŁOWKA-/ NR: IX (w okręgu) - 484 /1493 (w prostokącie)
Płock, nr 183 z cyklu Podróże autostopem (cykl IX), 1980
olej, płótno, 73,5 x 55 cm;
sygn. i dat. p.d.: 80. E. DWURNIK;
na odwrocie dat. oraz sygn. wraz z numerem katalogu autorskiego: 1980 / E. DWURNIK / IX - 183. 677;
na blejtramie naklejka autorska z opisem
Poronin, z cyklu Akwarele z Bukowiny, 1981
gwasz, papier;
49 x 34,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat.: E. DWURNIK 1 VIII 1981
oraz napis p. d.: BUKOWINA PORONIN
na odwrocie stempel z nr. 15/38 oraz opis pracy
tusz, papier;
45 x 33 cm;
u dołu stempel autorski w owalu z nr 12637/ 2010