KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)
Olej, tektura;
47 x 66 cm
Sygnowany z prawej strony nad filiżanką: aKarpiński
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura, 44 x 66 cm;
sygn. p. d.: a karpiński 922
olej, tektura, 52 x 38,5 cm;
sygn. p. d.: a. Karpiński;
Na odwrocie nalepka z historią obrazu i losem osoby portretowanej
olej, tektura,
35 x 50 cm;
sygn. l. d.: a. Karpiński.
Na odwrocie napis autorski: "Cynie"/ mal. a. Karpiński r 1936 / Kraków. Floriańska; oraz stempel autorski.
DZIEWCZYNA W CZERWONEJ CHUSTCE, 1905/10
pastel, akwarela, karton,
92 x 65 cm
Po prawej u dołu nikły ślad nieczytelnej, osypanej sygnatury artysty.
olej, tektura,
34 x 45cm
sygn. śr.d.: A. Karpiński
ołówek, pastel, tektura, 42 x 35,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. a. karpiński - 925 -
Na odwrocie napis: 32/26 Kraków. 1926. II. / I WZB - LWOW 1926/37 TPSP.; oraz dwukrotnie przybita pieczęć autorska
Portret prezydenta Ignacego Mościckiego
olej, tektura,
102 x 71 cm;
sygn. z prawej: AKarpiński War
olej, tektura,
35 x 49 cm;
sygn. l. d.: A.Karpiński
w załączeniu certyfikat wydany przez Muzeum Narodowe w Warszawie, podpisany przez prof. Stanisława Lorenca.
olej, tektura,
50 x 69 cm;
sygn. u dołu: A. Karpiński
Czerwone plamy wokół bukietu stanowią
podkład malarski pod nienamalowane róże.
Portret młodej kobiety z mimozami
olej, tektura,
97 x 70 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej pośrodku: a.karpiński / 44
Pastel, akwarela, papier;
59 x 46 cm
Sygnowany p.d.: A. Karpiński
olej/tektura, 57 x 50 cm
sygnowany p. śr.: `a.karpiński`
na odwrocie odręczny napis: `Cynie | mal. | a. Karpiński Kraków` oraz 2 pieczątki z nazwiskiem autora
olej, tektura,
102 x 71 cm;
ołówek, pastel, tektura,
42 x 35,7 cm
(w świetle oprawy);
sygn. a. karpiński - 925 -
Na odwrocie napis: 32/26 Kraków. 1926. II. / I WZB - LWOW 1926/37 TPSP.;
oraz dwukrotnie przybita pieczęć autorska
olej, tektura, 35 x 50cm
sygn. l.d.: A. Karpiński
na odwrocie autorski napis: Róże / mal. A. Karpiński / Kraków, oraz naklejka Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu z wystawy "Alfons Karpiński 1875-1961", IX 2002- III 2003.
olej na kartonie;
48 x 33 cm w świetle passe-partout
sygn.p.d.: a.karpiński.
Na odwrocie: "Róże"/ Obrazek ten/ jest oryginalną/ moją pracą/ a karpiński/ Kraków dn. 14-I 1949 r.
olej, płótno;
75 x 90 cm
sygn.l.d.: a.karpiński/ 1930