WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
akwarela, papier; 23 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, kat. poz. 146.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Łodzie rybackie na brzegu, ok. 1925
olej, tektura; 30 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW;
na odwrocie odręcznie pisany numer: 89.
Na leżaku (portret żony artysty Ireny), ok. 1915 r.
olej, płyta, 61,5 × 41,7 cm
sygn. monogramem wiązanym l. pośr.: WW
na odwrocie pieczęć z faksymile sygnatury artysty WW oraz numer 05683 obraz posiada certyfikat córki artysty Zofii Weiss-Nowiny Konopki
akwarela, papier, 27,5 × 20,5 cm
sygn. monogramem wiązanym p. d.: WW
akwarela, papier, 28 × 19 cm
sygn. monogramem wiązanym p. d.: WW na odwrocie stempel owalny z napisem ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY [w środku monogram wiązany WW], niżej numer ze spuścizny
artysty 001519; napis odręczny ołówkiem:
1925 Na plaży Nice.
akwarela, ołówek, papier, 22,5 × 33,3 cm
sygn. monogramem wiązanym l. d.: WW
piórko, tusz, papier, 20,5 × 30,5 cm w świetle passe-partout
akwarela, papier, 24,5 × 34,5 cm w świetle passe-partout
na odwrocie: stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW); niżej numer ze spuścizny artysty: 001320; u dołu napis ołówkiem: Hanusia w Kalwarii (w pokoju na parterze przy sypialni Rodziców) 1921
akwarela, papier, 23 × 30,5 cm w świetle passe-partout
Zimowy widok na Bramę Floriańską
olej, płótno;
65 x 50cm;
sygn.p.d.: Wweiss
Wschód księżyca - Kalwaria, ok. 1906
olej, tektura;
27 x 33,5cm;
sygn.l.d.: WW
Maryla w łodzi na Praterze w Wiedniu, 1915
akwarela papier czerpany;
24 x 31cm;
sygn.l.g.:WW
Odpoczynek na trawie I, ok. 1910
akwarela, karton;
21,6 x 30cm;sygn.l.d.: WW
Odpoczynek na trawie II, ok. 1920
akwarela, karton;
20,8 x 31,5cm;
sygn.l.d.: WW
Drzewa w ogrodzie - Kalwaria Zebrzydowska, 1198
akwarela, karton fakturowany;
22 x 30,3cm;
sygn.l.d.: WW