1 zł
2 600 000 zł

KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)

Róże we wnętrzu, ok. 1950

olej, tektura
35 x 49,5 cm
sygn. p. d.: A. Karpiński

cena wywoławcza: Wykup abonament

RÓŻOWE I KREMOWE RÓŻE

Olej, tektura
33 x 49 cm
Sygnowany l.śr.: a.Karpiński

Pomarańcze i cytryny, 1922

olej, płótno
38 x 48 cm
sygn. l.d.: A.Karpiński/ 1922

Cynie

olej, pilśnia
33 x 50 cm;
sygn. l. d.: A.Karpiński
na odwrocie napis autorski: Cynie / mal. A. Karpiński / Kraków

Portret dziewczynki

ołówek, pastel, tektura
41,3 x 34,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: a. Karpiński

MARTWA NATURA Z ŻÓŁTYMI RÓŻAMI I FILIŻANKź

Olej, tektura
35 x 49,5 cm
Sygnowany z prawej strony nad filiżanką: aKarpiński

Kwiaty w doniczce

olej, tektura
48 x 68 cm (w świetle oparwy)
sygn. p. d.: a. Karpiński

Róże w wazonie

olej, tektura
34 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: a. Karpiński
na odwrocie napis autorski: Róże / mal. a. Karpiński. / Kraków; oraz na odwrocie na papierze chroniącym tył obrazu (część oprawy) nalepka wystawowa z Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, z monograficznej wystawy Alfonsa Karpińskiego, IX 2002-III 2003

Rozpacz

ołówek, biel w światłach, papier żeberkowy jasnoszary
22,7 x 19,8 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: a. Karpiński _ (ołówkiem)

MARTWA NATURA Z ZEGAREM

olej/tektura
59,5 x 69 cm
sygnowany p. śr.: "a. karpiński"
fragmentarycznie zachowana naklejka przewozowa

CHŁOPIEC W MARYNARSKIM UBRANKU

olej/płótno
70 x 56 cm
sygnowany śr. g.: "a. Karpiński"

RÓŻE CZERWONE

olej na tekturze
60 x 59 cm
sygnowany l.d. "a Karpiński", na odwrocie ramy naklejka Salonu Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z datą przyjęcia 15.10.1932

RÓŻE Z WAZONAMI, 1937

olej na tekturze
33,5 x 98,5 cm
sygnowany po prawej "a.Karpiński/ 1937", na odwrocie ręką autora "a Karpiński/Róże z wazonami"

Cynie w wazonie

olej, tektura
98 x 67 cm
sygn. l.d. a.karpiński/ 29.

Portret Pani Szyjkowskiej

olej, tektura
58,5 x 49,5 cm
sygn. p.d. a karpiński/ 1924; na odwrocie Kraków 1925/ W.B Listopad/ Reprodukcja z/ "Sztuki Piękne" Rocznik II N.2/ Lwów/ WZB.1926 III/ TPSP/ Portret P. Szyjkowskiej/ WP.M/ a Karpiński

U studni, 1911

olej, płótno
76 x 94 cm
sygn. l.d. A.Karpiński/ 1911; Na odwrocie na krośnie 2 nalepki wystawowe informujące o wystawach w Muzeum Narodowym w Krakowie w 2002 i wystawie monograficznej w Muzeum im. J. Malczewskiego w Radomiu - wrzesień 2002 - marzec 2003.

Portret kobiety w zielonej sukni

olej, płótno
80 x 52 cm;
sygn. l. d.: A. Karpiński 1929

Żółte róże w wazonie

olej, tektura,
35 x 49,8 cm;
sygn. l. d.: a. Karpiński.;
na odwrocie napis autorski: Róże żółte / mal.
A.Karpiński / Kraków / wł. A. Karpińskiego

Portret hr. Adamowej Potockiej z wnukiem

olej, płótno,
100 x 83 cm;
sygn. l. g.: a. karpiński. / 1916.;
Na odwrocie naklejka z wystawy: Józef Brandt - uczniowie i przyjaciele, Radom, Alfons Karpiński 1875 - 1961, IX. 2002 - III. 2003, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Portretowana hr. Potocka - wdowa po Adamie Potockim namiestniku Galicji, zamordowanym w zamachu 1901 r.

Róże

olej, tektura,
68 x 49 cm;
sygn. l. d.: A. Karpiński
Na odwrocie nalepka z Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z tytułem Róże i rokiem przyjęcia 1925.

liczba obiektów: 875